Zwardoń – Perła Beskidów

Polskie góry to nie tylko Tatry a górale nie mieszkają tylko pod Giewontem! Aby się o tym przekonać zapraszamy w Beskid Śląski i Żywiecki, niezwykły rejon oferujący zwiedzającym moc rozrywki, wspaniałą miejscową kulturę, miejsca związane z historią oraz zapierające dech w piersiach krajobrazy. Przekonać możecie się o tym wybierając się razem z nami na kolonie do Zwardonia.

wiek 11-16 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)

Od 1,746.00 

Opis

– Energylandia – ogromny, nowoczesny kompleks rozrywkowy, pierwszy i jedyny tego typu w Polsce. Na 26 ha znajduje się aż 57 różnych atrakcji i urządzeń. Duża dawka adrenaliny i niesamowitych wrażeń!

wjazd kolejką gondolowa na Szyndzielnię; zajęcia w Chlebowej Chacie: zapoznanie z podstawowymi zbożami i ich zastosowaniem, prezentacja maszyn dawniej wykorzystywanych przy uprawie i obróbce ziarna, próby młócenia cepami, mielenie zboża na żarnach i osiewanie mąki, własnoręczne formowanie oraz wypiek podpłomyków, degustacja podpłomyków i chleba żytniego z masłem, miodem i smalcem z ziołami – wszystko własnej produkcji, kawa zbożowa z mlekiem, degustacja „do syta”

wycieczka do Międzybrodzia Żywieckiego – piesze wejście na Górę Żar (761 m n.p.m.), gdzie na szczycie góry znajduje się sztuczne jezioro należące do elektrowni szczytowo-pompowej wykutej we wnętrzu skały, rejs statkiem po Jeziorze Żywieckim,

Milówka i wizyta w domu rodzinnym gwiazd polskiej estrady – Braci Golec. Następnie – coś dla miłośników historii – czyli przejazd do Węgierskiej Górki i zwiedzanie fortu obronnego Waligóra z II wojny światowej oraz przejazd do Żywca związany ze zwiedzaniem kompleksu pałacowo-ogrodowego rodu Habsburgów, bardzo zasłużonego dla całego regionu. W stolicy Beskidów obejrzymy również zabytkowy Rynek i Zamek Komorowskich (z zewnątrz),

wycieczka pętlą Beskidzką zaliczaną do najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Polsce. Zajrzymy do Koniakowa i Muzeum i Galerii Koronki Koniakowskiej, posłuchamy też niepowtarzalnych dźwięków pasterskich trąbit. W Istebnej obejrzymy Kurną Chatę pana Kawuloka i wysłuchamy ciekawych opowieści o życiu beskidzkich górali. A dla smakoszy – w Centrum Produktu Regionalnego odbędzie się pokaz „Kto ma owce, ten ma sery” – klaganie mleka, czyli wyrób bundzu – słodkiego owczego sera, zakończony degustacją regionalnych serów. W jej trakcie dowiemy się czym są bundz, bryndza, korbacze i sery gazdowskie. Odpowiemy również sobie również, czemu nie wszystkie sery pochodzące z polskich gór to oscypki…

– wizyta w Wiśle – zwiedzanie Galerii Adama Małysza, skoczni narciarskiej, Zameczku Myśliwskiego Habsburgów oraz Kaskady Białej Wisełki; Park Wodny OLZA w Istebnej

2-godz. wodnego szaleństwa,

– odpoczynek od autokaru – czyli wycieczka piesza do Soli gdzie zwiedzać będziemy studnie solankowe oraz Termę solankową i okolice; wycieczka piesza po Zwardoniu oraz okolicy: wejście na najwyższy szczyt Zwardonia tj. Duży Rachowiec 965 m n.p.m. skąd rozpościera się wspaniały widok na dalekie Tatry,
dzień wzmożonej aktywności fizycznej – czyli wycieczka do Geo-Parku w Glince, wśród przewidywanych atrakcji proponujemy wizytę w  parku linowym i na basenie,

– kąpiele w basenie na terenie ośrodka,

pokaż co potrafisz i zostań idolem – wieczór talentów,

– mini olimpiada sportowa – turniej tenisa stołowego i piłki siatkowej,

– filmowa słodka chwila – seans filmowy z kubkiem kiślu lub budyniu,

– pamiątka z gór – malowanie widoków na kamieniach,

– bitwa wodna butelkowa,

– ognisko z pieczeniem kiełbasek,

– dyskoteki.

 

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości  jego składki– dodatkowa  opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

 

zakwaterowanie

Pensjonat „U Wilczka” położony ponad 800 m n.p.m. www.uwilczka.pl. skąd rozpościera się przepiękny widok na panoramę gór polskich i słowackich. Cisza i spokój, które pozwolą wypocząć w bliskim kontakcie z naturą. Pokoje 3,4 i 5-osobowe z łazienkami. Na terenie obiektu znajdują się: stołówka, wspólny salon, basen letni, ogród z miejscem na ognisko oraz bezpłatne Wi-Fi.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Podczas całodziennych wycieczek suchy prowiant. Pierwsze świadczenie kolacja, ostatnie śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

 

 

 

transport

Autokar opieka wychowawcy lub konwojenta. Autokar zostaje w bazie i realizuje program na miejscu. Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie po godz. 19.00. Transport za dopłatą wg tabelki.

 

świadczenia w cenie

10 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców, przewodnicy.

 

uwagi

Uczestnicy powinni posiadać: legitymację szkolną z numerem PESEL, ewentualne dokumenty sanitarne związane z COVID-19, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy, kieszonkowe.

 

 

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany jest do dopłaty do pełnego biletu.

 

Bydgoszcz Konin Gdańsk Koszalin Kraków Olsztyn Kutno Szczecin Tczew Warszawa Wrocław
195 zł 225 zł 285 zł 295 zł 155 zł 285 zł 195 zł 285 zł 275 zł 265 zł 265 zł
Toruń Włocławek Ciechocinek Łódź     Poznań          
185 zł 185 zł 185 zł 165 zł     225 zł          

 

Promocje „Szybka Rezerwacja – LATO 2022”

rabat w kwocie 225 zł do 31 stycznia

rabat w kwocie 150 zł do 28 lutego

rabat w kwocie 75 zł  do 31 marca

Pula miejsc w promocji ograniczona.

UWAGA! W przypadku nagłego i niezależnego od Biura Podróży KRYSTAD wzrostu cen za elementy składowe oferty np. paliwa, żywności, opłat drogowych, kursu walut etc. cena kolonii/obozu może ulec zmianie.

Organizator: B.P. KRYSTAD