Wymysłowo – Obóz Sportowy

Udany wypoczynek to aktywny wypoczynek – trudno wyobrazić sobie lepszą aktywność niż urozmaicone zajęcia sportowe. W trakcie naszego multi sportowego obozu będziecie mieli do czynienia zarówno ze sportami masowymi jak piłka nożna lub siatkówka plażowa, tymi mniej popularnymi jak tenis stołowy lub badminton, po te niszowe jak łucznictwo czy boule. To jednak nie koniec atrakcji. Przeczytajcie dokładnie opis proponowanych zajęć i wybierzcie się na naszą mini olimpiadę.

wiek 9-12 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)

Od 1,340.00 

Opis

W ramach poznawania ABC Sportowca przybliżymy Wam reguły rozmaitych konkurencji sportowych, oraz różne aspekty związane z technicznymi umiejętnościami potrzebnymi do efektywnego ich uprawiania. Nie zapomnimy oczywiście o arcyważnej, choć często niedocenianej rozgrzewce, która powinna poprzedzać każdy intensywny wysiłek sportowy. Fani piłki nożnej będą mieli okazję pogłębić swoją teoretyczną wiedzę na temat zasad obowiązujących w tym najbardziej globalnym sporcie. Będzie można też poćwiczyć rzuty karne, wolne, rożne, podania i panowanie nad piłką. W trakcie zajęć poświęconych siatkówce plażowej zmierzycie się z siatkarskimi padami, techniką serwisu i odbić piłki. Przekonacie się, jak ważny jest refleks w dyscyplinach sportowych od lat stanowiących domenę Azjatów – badmintonie i tenisie stołowym. A dla tych, którym w sporcie bliższa jest koncentracja niż czysta dynamika, proponujemy typowe sporty „celnościowe” – łucznictwo, strzelectwo wiatrówkowe lub mało jeszcze spopularyzowane w Polsce francuskie boule. Cennym i ciekawym punktem programu będą również zajęcia dotyczące podstaw kajakarstwa i ratownictwa wodnego – zajęcia z instruktorem którego zadaniem będzie zapoznanie Was z zagadnieniami dotyczącymi sprzętu do kajakarstwa, nauki zasad bezpieczeństwa i zachowania w wodzie, pomocy osobie tonącej, nauce pływania i podstawy utrzymywania się w kajaku na wodzie. Zajęcia w parku linowym to z kolei doskonała propozycja dla fanów filmów o Tarzanie albo marzących o uprawianiu sportów wspinaczkowych. Konstrukcja parku oparta jest na systemie rozpiętych pomiędzy drzewami lin i zapewnia emocjonującą, a przy tym bezpieczną rozrywkę na świeżym powietrzu. Nad wszystkim czuwają oczywiście przeszkoleni instruktorzy (do wyboru dwie trasy), Interesującym uzupełnieniem typowo sportowych zajęć będzie również bieg samarytański – gra terenowa z rozwiązywaniem zadań i szyfrów, kształtująca pozytywne postawy społeczne z elementami pomocy przedmedycznej (warsztaty z pierwszej pomocy),

Jak uzupełnić spalone kalorie? Najlepiej podczas wspólnego gotowanie na kuchni polowej grochówki wojskowej.

Ponadto:

zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Indian Ameryki Północnej im. Sat-Okh

poznamy historię Indianina, wychowanego w Ameryce, a walczącego w trakcie II wojny światowej za Polskę, zobaczymy jak wyglądała prawdziwa wioska indiańska, dowiemy się co znajdowało się we wnętrzu indiańskiego tipi,

– dwa zajęcia na basenie pod opieka ratownika,

– nocne podchody,

– 2 ogniska z kiełbaskami,

– dyskoteki.

 

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości  jego składki – dodatkowa  opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

 

Zakwaterowanie

„Dworek Wymysłowo”  www.dworekwymyslowo.pl położony nad rzeką Brdą 4 km od Tucholi. 5-osobowe domki drewniane z łazienkami. Na terenie ośrodka znajdują się: stołówka, basen z atrakcjami wodnymi, sauna, jacuzzi, boisko do piłki plażowej, przystań kajakowa, plac zabaw, dwa zadaszone miejsca na ognisko, stół do tenisa, bilard, alpaki, daniele, gołębie, pawie.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwsze świadczenie – obiad, ostatnie – śniadanie.

 

transport

Autokar lub pociąg – opieka wychowawcy lub konwojenta. Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie od godz.14.00.

 

świadczenia w cenie

7 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców, instruktorzy.

 

uwagi

Uczestnicy powinni posiadać; legitymację szkolną z numerem PESEL, wygodne buty i strój do wycieczek pieszych, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy, buty „do zdarcia”, latarkę, czepek na basen, środek przeciw komarom i kleszczom, kieszonkowe. Mile widziana odzież moro.

 

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany jest do dopłaty biletu.

 

Białystok Bydgoszcz Konin Gdańsk Koszalin Kraków Olsztyn Poznań Szczecin Tczew Warszawa Wrocław
205 zł 65 zł 115 zł 95 zł 185 zł 295 zł 105 zł 115 zł 195 zł 85 zł 205 zł 185 zł
Toruń Włocławek Łódź    
95 zł 125 155 zł    

 

 

 

Organizator: B. P. KRYSTAD