Włochy Północne z Gardalandem

Północna część Włoch jest niezwykle różnorodna. Zobaczyć tu można nie tylko liczne zabytkowe miasta, jak Werona, Padwa czy oczywiście jedne z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie – Wenecję, ale również wysokie góry, jeziora Garda i Como, oraz piękne wybrzeża Morza Śródziemnego i Morza Adriatyckiego. Północne Włochy to doskonałe miejsce na prawdziwie włoskie wakacje!

wiek 12-18 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
+125 euro (nie wliczone w cenę końcową)
kaucja zwrotna - 15 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Od 2,425.00 

Opis

Dzień 1: wyjazd z Polski. Przejazd do Słowacji, nocleg,

Dzień 2: śniadanie, całodzienny przejazd do Włoch, zakwaterowanie w hotelu w Lido di Jesolo, obiadokolacja i nocleg,

Dzień 3-5: wypoczynek i realizacja programu:

rejs statkiem po Lagunie Weneckiej do Placu św. Marka. Spacer historycznym centrum: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów (z zewnątrz), słynny Most Westchnień, Wieża Zegarowa, Dzwonnica, przejście na Most Rialto – najstarszy wenecki most przebiegający nad Kanałem Grande,

– całodzienny pobyt w największym paku wodnym Północnych Włoch CARIBE BAY – to aquapark przypominający karaibską wyspę, z ogromną zjeżdżalnią, skokami na bungee, pokazami i rozrywką,

– wypoczynek nad morzem – plażowanie i kąpiele,

Dzień 6: śniadanie, przejazd do Padwy: Bazylika św. Antoniego czczonego tutaj portugalskiego misjonarza i patrona miasta, zwanego il Santo; jeden z najstarszych Uniwersytetów na świecie; Katedra oraz baptysterium z XI-XII wieku, Bazylika Świętej Justyny, drugiej patronki Padwy, Pałace – dwunastowieczny Casa de Ezzelino, trzynastowieczny Palazzo Della Ragione i Logia del Consiglio, Prato della Vale – eliptyczny plac z 78 posągami zasłużonych mężów (także dwóch Polaków). Przejazd do Werony miasta słynnych romantycznych kochanków – Romea i Julii. Zwiedzanie: dziedziniec domu Julii i najsłynniejszy balkon świata, rzymski amfiteatr Arena (z zewnątrz), Palazzo del Capitano, Palazzo degli Scaligeri oraz Torre de Lamberti – XII-wieczna wieża, z której można podziwiać panoramę całego miasta. Przejazd w okolice Jeziora Garda, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg,

 

Dzień 7-9: wypoczynek i realizacja programu:

– wycieczka do Sirmione – idyllicznego miasteczka w południowej części Jeziora Garda. wyjątkowo położonego na wąskim półwyspie, który wbija się w jezioro na 4 km. Znajdziemy tu mnóstwo skarbów – zamek Scaglierich na wodzie, termy, grotę Katullusa, piękny park i plaże, piękne wille i eleganckie motorówki, które z gracją suną turkusowymi wodami jeziora,

– wycieczka do Malcesine – urokliwego, średniowiecznego miasteczka które zachwyca odrestaurowanymi kamieniczkami, kameralnymi placami i niewielkim portem. Niegdyś głównie port rybacki, a dziś mały kurort pełen turystów wypoczywających na niewielkich, żwirkowych plażach z transparentną wodą. Rejs statkiem do Limone – prestiżowego kurortu z luksusowymi hotelami i najpiękniejszą plażą nad Jeziorem Garda,

– wypoczynek nad jeziorem – plażowanie i kąpiele,

Dzień 10: śniadanie, przejazd do Parku Wodnego Gardaland – całodzienny pobyt w jednym z najsłynniejszych włoskich parków rozrywki. Wspaniałe miejsce zabawy dla dzieci i młodzieży, z mnóstwem zjeżdżalni, kolejek naziemnych, nadziemnych i podziemnych oraz emocjonujących atrakcji na wodzie, lądzie i w powietrzu. Obiadokolacja, nocny przejazd,

Dzień 11: śniadanie w formie suchego prowiantu, przejazd do Polski, zakończenie obozu.

* Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa  opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości jego  składki– dodatkowa  opłata 10 zł na TFP.

 

zakwaterowanie

Hotel Grifone*** w Jesolo www.vhotelgrifonejesolo.it (4 noclegi) w trakcie pobytu, pokoje 3,4-osobowe z łazienkami (z ręcznikami) i balkonami. Położony ok. 150 m od morza. Na terenie obiektu: restauracja, klimatyzacja sterowana centralnie, bezpłatne WiFi.

Hotel Gardesano*** w Bussolengo www.hotelgardesano.it (5 noclegów) w trakcie pobytu, pokoje 3,4-osobowe z łazienkami(z ręcznikami). Położony ok. 7 km od jeziora. Na terenie obiektu: restauracja, taras, basen z leżakami i parasolami, boisko do koszykówki i piłki nożnej, ogród, klimatyzacja sterowana centralnie, sklepiki, bezpłatne WiFi.

Podczas noclegów tranzytowych Akademik Uniwersytetu w Bratysławie, w miejscowości Gabcikovo.

 

wyżywienie

2 lub 3 posiłki dziennie podczas pobytu we Włoszech – patrz program. Pierwsze świadczenie we Włoszech – obiadokolacja, ostatnie – obiadokolacja. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program.

 

transport

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

 

świadczenia w cenie

9 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców.

 

wydatki programowe obligatoryjne

Wydatki związane z realizacją programu (m.in. Park Wodny Caribe Bay, Park Rozrywki Gardaland, rejs w Wenecji, rejs do Limone), taksy klimatyczne, przewodnicy, wjazdy do miast – 125 euro. Wydatki programowe są obligatoryjne i opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

 

uwagi

Uczestnicy obozu powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.

 

 

Organizator: B. P. KRYSTAD