Wielonek – Arena Ironmana

BORY TUCHOLSKIE
WIELONEK

obóz od 15. roku życia bez górnego limitu wiekowego

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)

Od 2,395.00 

Opis

Triathlon to stosunkowo młoda, ale zdobywająca ogromną popularność dyscyplina sportowa. Świętujemy właśnie 21. rocznicę wpisania triathlonu na listę dyscyplin olimpijskich. Triathlon to kombinacja kolejno: pływania, kolarstwa i biegania. I to właśnie te dyscypliny będziemy szlifować podczas Areny.

 

Triathlon jest wszechstronny, a co za tym idzie – wymagający. Angażuje u zawodnika wszystkie grupy mięśni. Najpopularniejsze triathlonowe zawody odbywają się rokrocznie na Hawajach na dystansie pełnym czyli tzw. „IronManie”. Aby w ogóle myśleć o starcie na takim dystansie, trzeba być naprawdę solidnie przygotowanym – fizycznie, kondycyjnie, siłowo, zdrowotnie i mentalnie. Na pełnym dystansie na pierwszy ogień bierzemy pływanie na dystansie 3800 metrów. Następnie w strefie zmian przesiadamy się na rower, którym pokonujemy 180 km. Wszystko zwieńczone jest klasycznym maratonem, czyli biegiem na dystansie 42km i 195m.

 

Istnieją też ewolucje dystansu IronMan czyli np. podwójny IronMan, potrójny… 😉 Ale spokojnie – najbardziej popularne dla „przeciętnego Kowalskiego” dystanse są o wiele krótsze. Dużym zainteresowaniem cieszą się również tzw. sztafety, czyli triathlon, w którym każdy zawodnik z 3-osobowego zespołu pokonuje zaledwie jedną dyscyplinę.

 

Do jakiego dystansu zalecamy się przygotować podczas Areny IronMana?

Kluczowe w tym aspekcie jest indywidualne podejście do każdego uczestnika. Uważamy, że obóz jest w stanie w 100% przygotować zawodnika do startu w maksymalnym dystansie 1/4 IronMana. Jest to oczywiście i tak dość wymagający start, bo pokonać trzeba w etapie pływackim 18 długości basenów, ale dużo luźniej robi się już w etapie rowerowym, gdzie jest to już tylko 45 km, a w razie trudności etap biegowy można zamienić nawet na etap „spacerowy” w długości 10km.

 

Brzmi strasznie? Spokojnie. Triathlon z pewnością nie jest dla osób, które nigdy nie były aktywne fizycznie lub przez większość czasu w szkole były np. zwolnione z zajęć WF. Z drugiej strony nie potrzeba być mistrzem olimpijskim w jakimkolwiek sporcie, żeby spróbować swoich sił w triathlonie. Wszystko jest kwestią chęci, predyspozycji i treningów.

 

Nad Areną IronMana czuwają nasi partnerzy z grupy „WAKE UP” czyli organizacji wspomagającej niepełnosprawnych sportowców.

 

Michał Klafetka: Akademicki Mistrz Europy, Młodzieżowy Wicemistrz Polski na dystansie długim, Brązowy medalista Mistrzostwach Polski Seniorów, Kilkukrotny uczestnik zawodów wioślarskich m.in. w Berlinie czy w Moskwie. Finisher ENEA Bydgoszcz Triathlon, Ocean Lava Triathlon Polska Bydgoszcz-Borówno, współtwórca Distance In Life – jednego z nielicznych na świecie triathlonowego duetu z osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim.

 

Maciej Lenc: Wieloletni organizator eventów takich jak: Calisthenics Winter Camp, Street Workout World Cup, Największy Trening Kalisteniki w Polsce, World Pull-Up Day, TEDxBydgoszcz, Finisher Ocean Lava Triathlon Polska Bydgoszcz-Borówno, PKO Festiwalu Biegowego, współorganizator i kilkukrotny finisher Terenowej Masakry.

 

PROGRAM

– poranne rozruchy przed śniadaniem

– 18 jednostek treningowych:

doskonalenie pływania

– treningi kolarskie

– treningi biegowe

– rozciąganie

– treningi siłowe

– trening funkcjonalny

– automasaż

– gra wodno-terenowa na terenie ośrodka, Borów Tucholskich i Zalewu Koronowskiego

wyprawa kajakowa po Zalewie Koronowskim

wycieczka promem

ogniska z kiełbaskami

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości  jego składki– dodatkowa  opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

 

zakwaterowanie

Ośrodek Wczasowy „Wrzos” w Wielonku.

Ośrodek położony w nadleśnictwie Zamrzenica nad brzegiem Zalewu Koronowskiego, w lesie iglasto-liściastym na powierzchni ok. 5 ha. Zakwaterowanie w domkach drewnianych 4,6- osobowych. W domkach znajduje się łazienka z toaletą, lodówka, czajnik. Na terenie ośrodka znajdują się: restauracja, przystań, boisko do siatkówki, stoły do tenisa, miejsca do grillowania i organizowania ognisk.

 

wyżywienie

5 posiłków dziennie: dwa śniadania (pierwsze i drugie), obiad, podwieczorek, kolacja, dwie 1,5l butelki wody mineralnej. Pierwsze świadczenie: obiad, ostatnie świadczenie: drugie śniadanie + suchy prowiant na drogę

 

transport

Autokar lub mikrobus z Bydgoszczy – opieka wychowawcy lub konwojenta. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie od godz.14.00.

 

świadczenia w cenie

7 noclegów, dojazd i powrót do Bydgoszczy, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców, instruktorzy, serwis rowerów.

 

 

Uczestnicy muszą spełnić następujące wymagania:

– zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w obozie,

– umiejętność pływania (na obozie doskonalimy technikę i prędkość pływania, ale nie uczymy pływać od podstaw)

– posiadanie sprzętu niezbędnego do uprawiania triathlonu – rower, kask, buty do biegania, okulary pływackie, czepek, bojka pływacka

 

 

Uczestnicy muszą posiadać:

– legitymację szkolną z numerem PESEL lub dowód osobisty

– buty do biegania

– odzież treningową

– rower, kask, bidon/bidony

– buty „do zdarcia”

– okulary do pływania, czepek w jaskrawym kolorze, bojkę

– nakrycie głowy

– latarkę

– środek przeciw komarom i kleszczom

– kieszonkowe

– telefon komórkowy

– zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do wzięcia udziału w obozie

 

Warto posiadać także:

– koszulkę kolarską z kieszeniami na plecach

– rękawiczki rowerowe

– piankę do pływania

– power bank do telefonu

 

Organizator: B.P. Krystad