Sylwester Rzym

Od

Sylwester Rzym
termin: 29.12-03.01.2020
wyżywienie: śniadania
cena: od 1530 zł/osoba
transport autokarem

Oferta z dnia 03.10.2019

Opis

Trasa zagraniczna:

ok. Padwy (1) – Padwa – ok. Rzymu (2) – Rzym – Watykan –– ok. Wenecji (1) – Wenecja

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników, wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch na nocleg tranzytowy w okolicy Padwy.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Padwy: bazylika św. Antoniego, Prato Della Valle z bazyliką św. Justyny, Uniwersytet – jeden z najstarszych w Europie, Palazzo Della Ragione, oraz Piazza Erbe i Piazza Frutta. Spacer po urokliwych, średniowiecznych uliczkach. Przejazd na kolację i nocleg w okolicę Rzymu.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu: Bazylika San Giovanni na Lateranie, Colosseum, Forum Romanum, Piazza Venezia – plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, Kapitol – centrum starożytnego Rzymu, Panteon – najwspanialsza i najlepiej zachowana budowla z czasów starożytnego Rzymu. Następnie fontanna di Trevi oraz Piazza di Spagna – plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi. Powrót do hotelu, kolacja z winem. Indywidualne przygotowanie do wieczoru sylwestrowego. Przyjazd do centrum, przywitanie Nowego Roku i udział w imprezach organizowanych na głównych placach rzymskich. Powrót do hotelu autokarem ok. godz. 01:00, nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Przejazd do Watykanu na plac św. Piotra. Dla chętnych, udział w noworocznym nabożeństwie z błogosławieństwem Urbi et Orbi. Następnie spacer przez Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek, która zaliczana jest do najpiękniejszych budowli wodnych świata, Ara Pacis – Ołtarz Pokoju oraz Piazza del Popolo. Wyjazd z Rzymu. Kolacja i nocleg w hotelu, w okolicy Wenecji.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd barką do Piazza San Marco – głównego placu Wenecji: bazylika św. Marka – najcenniejszy zabytek sakralny Wenecji, Palazzo Dukale – Pałac Dożów (z zewnątrz), Campanila – dzwonnica św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy do Polski.

DZIEŃ 6:

Przyjazd do kraju. Powrót do poszczególnych miejscowości.

Program jest ramowy, kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

– przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
– 4 noclegi w hotelach**/*** w pokojach 2- osobowych z łazienką
– 4 śniadania wzmocnione, 4 kolacje, w tym kolacja z winem w dniu 31 grudnia
– opiekę pilota, program turystyczny, ubezpieczenie Signal Iduna, TFG

DODATKOWO PŁATNE:

– pakiet do realizacji programu: 110 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, przejazd barką turystyczną w Wenecji, taksa klimatyczna, bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej, zestaw słuchawkowy Tour Guide), płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki.

DOPŁATY OPCJONALNE:

– dopłata do pokoju 1-osobowego: 420 zł

WAŻNE INFORMACJE:

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 20 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Godziny wylotów mogą ulec zmianie.
4. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana z ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 20 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości uczestników przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
5. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
6. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
7. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Miejsca wsiadania:

Miasto: Warszawa – Miejsce: Parking przy hotelu Novotel Centrum, ul. Parkingowa 2 – Godz odjazdu: 00:30 – Dopłata: 0 PLN
Miasto: Łódź – Miejsce: Dworzec PKP, Łódź Kaliska – Godz odjazdu: 02:30 – Dopłata: 0 PLN
Miasto: Piotrków Trybunalski – Miejsce: Stacja Paliw HUZAR, ul. Sikorskiego 52 – Godz odjazdu: 03:20 – Dopłata: 0 PLN
Miasto: Częstochowa – Miejsce: Stacja paliw BP, al. Wojska Polskiego 263/271 – Godz odjazdu: 04:30 – Dopłata: 0 PLN
Miasto: Katowice – Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. P. Skargi 8 – Godz odjazdu: 06:00 – Dopłata: 0 PLN
Miasto: Gliwice – Miejsce: Stacja paliw Shell, ul. Rybnicka 159 – Godz odjazdu: 06:50 – Dopłata: 0 PLN
Miasto: Gdańsk* antenka – Miejsce: Dworzec Autobusowy – Godz odjazdu: 21:25 [-1] – Dopłata: 380 PLN
Miasto: Olsztyn* antenka – Miejsce: Zatoczka parkingowa przy biurze PBPO ul. Knosały 7 – Godz odjazdu: 21:20 [-1] – Dopłata: 400 PLN
Miasto: Poznań antenka – Miejsce: Dworzec Autobusowy w Zintegrowanym Centrum Komunikacji, ul. Matyi 2 – Godz odjazdu: 23:00 [-1] – Dopłata: 400 PLN
Miasto: Wrocław antenka – Miejsce: Parking przed Dworcem PKS, ul. Sucha – Godz odjazdu: 02:25 – Dopłata: 240 PLN
Miasto: Kraków antenka – Miejsce: Małopolski Dworzec Autobusowy – Godz odjazdu: 04:30 – Dopłata: 400 PLN

Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar liniowy, bus, pociąg).
Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony.

*Wyjazd antenkowy za dopłatą organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających, z możliwością przejazdu autobusem liniowym, busem, pociągiem. W przypadku braku wymaganego minimum 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.