Sylwester Londyn

Od

Sylwester Londyn
termin: 29.12-02.01.2020
wyżywienie: śniadania
cena: od 1360 zł/osoba
transport autokarem

Oferta z dnia 03.10.2019

Opis

Trasa zagraniczna:

Niemcy (1) – Londyn – ok. Londynu (2)

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników wycieczki i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Przeprawa przez Kanał La Manche. Przyjazd do Londynu: wizyta w wiecznie tętniącej życiem dzielnicy West End: plac Trafalgar z 61- metrową kolumną admirała Nelsona, Galerią Narodową i kościołem St Martin-in-the-Fields, następnie Leiceser Square – z licznymi teatrami, kinami, restauracjami. Spacer po najsłynniejszej dzielnicy rozrywki: Soho i Chinatown. Obiadokolacja (fakultatywnie). Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Zwiedzanie Tower of London, najpotężniejszej twierdzy. Wizyta w skarbcu, gdzie przechowywane są insygnia koronacyjne z największym diamentem na świecie. Tower Bridge – najpopularniejszy most zwodzony Londynu, doki św. Katarzyny, katedra św. Pawła. Wizyta na rozświetlonym neonowymi reklamami Piccadilly Circus z figurką Erosa. Obiadokolacja (fakultatywnie). Powrót do hotelu, indywidualne przygotowania do wieczoru sylwestrowego. Przejazd do centrum, przywitanie Nowego Roku nad Tamizą, udział w najpiękniejszym pokazie fajerwerków w Europie. Powrót do hotelu autokarem około godz. 01:30, nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd komunikacją miejską do centrum. Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej. Spacer po dzielnicy Whitehall i Westminster: Parlament, Big Ben, Downing Street – oficjalna siedziba premiera, budynek Królewskiej Gwardii Konnej, Opactwo Westminsterskie, St Jame’s Park i pałac Buckingham – oficjalna londyńska rezydencja brytyjskich monarchów. Wyjazd z Londynu, przeprawa przez Kanał La Manche, nocny przejazd przez Francję, Belgię i Niemcy do Polski.

DZIEŃ 5:

Przyjazd do kraju, powrót do poszczególnych miejscowości.
Całość trasy: ok. 3500 km

Program jest ramowy, kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

– przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, barek, wc)
– 3 noclegi w hotelach** w pokojach 2-osobowych z łazienką
– 3 śniadania w formie bufetu
– program turystyczny
– opiekę pilota
– ubezpieczenie Signal Iduna (KL 10.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)
– Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10zł)

DODATKOWO PŁATNE:

– pakiet do realizacji programu: 160 GBP (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, przeprawę przez kanał La Manche (Eurotunel), wjazdy do miasta, bilety komunikacji miejskiej, taksa klimatyczna, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

DOPŁATY OPCJONALNE:

– dopłata do pokoju 1-osobowego: 480 zł
– dopłata do 2 obiadokolacji (bez napojów): 300 zł

WAŻNE INFORMACJE:

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 24 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w głównym autokarze.
4. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus, samochód osobowy). Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
5. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
6. Wyjazd *antenkowy za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
7. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Podróżnego do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
8. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2–osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
9. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
10. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

Miejsce wsiadania:

Miasto: WARSZAWA – Miejsce: Dworzec Autobusowy Zachodni – Godz odjazdu: 06:00 – Dopłata: 0 PLN
Miasto: ŁÓDŹ – Miejsce: Dworzec Autobusowy Łódź Kaliska – Godz odjazdu: 08:00 – Dopłata: 0 PLN
Miasto: KONIN – Miejsce: Dworzec PKP, parking – Godz odjazdu: 09:30 – Dopłata: 0 PLN
Miasto: POZNAŃ – Miejsce: Dworzec Autobusowy w Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym, ul. Matyi 2 , stanowisko międzynarodowe – Godz odjazdu: 11:30- Dopłata: 0 PLN
Miasto: Gdańsk* antenka – Miejsce: Dworzec Autobusowy – Godz odjazdu: 23:30 [-1] – Dopłata: 150 PLN
Miasto: Słupsk* antenka – Miejsce: Dworzec Autobusowy – Godz odjazdu: 07:00 – Dopłata: 160 PLN
Miasto: Koszalin* antenka – Miejsce: Dworzec Autobusowy – Godz odjazdu: 08:00 – Dopłata: 150 PLN
Miasto: Szczecin* antenka – Miejsce: Dworzec Autobusowy – Godz odjazdu: 08:00- Dopłata: 150 PLN
Miasto: Olsztyn* antenka – Miejsce: Parking przy Mc Donald’s, Plac Roosevelta 1 – Godz odjazdu: 03:00 – Dopłata: 190 PLN
Miasto: Białystok* antenka – Miejsce: Dworzec PKP – parking przy zabytkowej lokomotywie – Godz odjazdu: 03:20 – Dopłata: 150 PLN
Miasto: Rzeszów* antenka – Miejsce: Dworzec Lokalny daw. Podmiejski – Godz odjazdu: 23:25 [-1] – Dopłata: 150 PLN
Miasto: Tarnów* antenka – Miejsce: Dworzec Autobusowy – Godz odjazdu: 00:45 – Dopłata: 150 PLN
Miasto: Częstochowa* antenka – Miejsce: Dworzec Autobusowy – Godz odjazdu: 04:45- Dopłata: 120 PLN
Miasto: Katowice* antenka – Miejsce: Dworzec Autobusowy – Godz odjazdu: 03:20 – Dopłata: 150 PLN
Miasto: Kraków* antenka – Miejsce: Małopolski Dworzec Autobusowy, górna płyta – Godz odjazdu: 02:00 – Dopłata: 150 PLN
Miasto: Gliwice* antenka – Miejsce: Stacja paliw Shell, ul. Rybnicka 159 – Godz odjazdu: 02:30 – Dopłata: 150 PLN
Miasto: Opole* antenka – Miejsce: Stacja benzynowa BP, ul. Wrocławska 106, obok McDonald’s – Godz odjazdu: 02:30 – Dopłata: 150 PLN
Miasto: Wrocław* antenka – Miejsce: Dworzec PKS, ul. Sucha 1 – Godz odjazdu: 08:00 – Dopłata: 120 PLN

Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar liniowy, bus, pociąg).
Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony.

*Wyjazd antenkowy za dopłatą organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających, z możliwością przejazdu autobusem liniowym, busem, pociągiem. W przypadku braku wymaganego minimum 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.