Świnoujście – Tajemnice fortów Świnoujścia

ŚWINOUJŚCIE. To uzdrowisko, port morski, słońce, złoty piasek i niezwykłe krajobrazy. W programie między innymi zabawa w Wiosce Wikingów, spotkanie oko w oko z XIX – wiecznym Pruskim Komendantem, gry i zabawy i kąpiele słoneczne na jednej z najpiękniejszych plaż nad Bałtykiem. W Świnoujściu nie można się nudzić. Jedna wizyta to za mało, żeby je w pełni poznać, ale wystarczająco aby się w nim zakochać i chcieć już zawsze do niego wracać.

wiek 13-17 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

Wycieczki fakultatywnedodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)

Od 2,060.00 

Opis

– wizyta w Wiosce Wikingów –  na kilka chwil przeniesiecie się w czasy średniowiecza. Tu wszystkiego można dotknąć, założyć hełm i zakręcić kołem garncarskim. W trakcie pobytu warsztaty pisania gęsim piórem, strzelanie z łuku i musztra wczesnośredniowieczna. Te wszystkie elementy są wykorzystywane podczas gry terenowej. Liczy się tu zręczność, czas i orientacja w terenie. Na zakończenie poczęstunek (podpłomyki ze smacznymi dodatkami),

Podziemne Miasto na Wyspie Wolin – podziemny kompleks schronów w Świnoujściu , wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa zachodniopomorskiego,

 Międzyzdroje – zwiedzanie miasta : plaża, molo, Aleja Gwiazd,

całodzienny pobyt na poligonie w TrzebiatowieLaser Tag – paintball laserowy – nowa forma rozrywki, alternatywa dla klasycznego paintballu. Jest bezbolesna, bezpieczna, dostarczająca wielu emocji. Uczestnicy dostają karabinki automatyczne model HK G 36 – mega celne – można trafić przeciwnika na odległość 200 metrów, co w klasycznym paintballu lub ASG pozostaje w strefie marzeń. Czeka Was mega zabawa !!, Team bulding – doskonały sposób na budowanie zespołu za pomocą zróżnicowanych form integracji. Każdy w uczestników będzie miał okazję wykazać się kreatywnością, dobrymi pomysłami i sprytem. To super zabawa przy jednoczesnym sprawdzeniu współpracy w grupie, zdolności przywódczych i sprawności fizycznej. Niektóre zadania które czekają na uczestników to: : Most Leonarda”- budowanie konstrukcji wybitnego uczonego, „Desant” -przeprawa na drugi brzeg stawu własnoręcznie zbudowaną tratwą, „ Resurse Team” transport rannego, pierwsza pomoc,” Tyrolka” zjazd na linie nad przeszkodą wodną i wiele innych., Na koniec niespodzianka, przejazd wojskowym transporterem 6×6 Ural 375D w bardzo ciężkim terenie. Będzie się działo !!

–  2 godzinny rejs statkiem pasażerskim m/s Chateaubriand z przewodnikiem, w trakcie , którego zobaczycie m.in.: tor wodny do Szczecina, port Marynarki Wojennej, Kanał Mieleński, starą Świnę, krajobrazy krainy 44 wysp, rezerwat ptactwa wodnego, historyczne miejsca z okresu II wojny światowej, terminal promów morskich, Morską Stocznię Remontową, latarnię morską, Fort Gerharda i Fort Anioła, falochron, „Stawę Młyny”, Basen Północny, oraz stację pilotów,

–  2 godzinne wodne szaleństwo w Baltic Park Molo Aqupark,

– spacer po Świnoujściu – promenada nadmorska z muszlą koncertową, Terminal Promowy –   jeden z najnowocześniejszych na Bałtyku,

wizyta w Forcie Gerharda – szkolenie wojskowe  przeprowadzone przez Pruskiego Komendanta – próba ciemności, wojskowa musztra, pomyślne przejście szkolenia kończy się pasowaniem na kadeta. Na zakończenie ognisko  z pieczeniem kiełbasek,

– spacer do Wiatraka – wizytówki Świnoujścia, Fortu Anioła i Fortu Zachodniego,

dla aktywnych – poranny lub wieczorny jogging, ćwiczenia relaksacyjne na siłowni zewnętrznej z urządzeniami: biegacz, narciarz, wahadło i inne. To świetna forma aktywnego spędzania wolnego czasu,

– udział w imprezach organizowanych przez Urząd Miasta,

– wieczory legend i zagadek, konkurs piosenki, kalambury, wybory Miss i Mistera,

konkurs budowli piaskowych z nagrodami,
Neptunalia – spotkanie z Neptunem i Prozerpiną,

plażowanie i kąpiele w morzu,

– program animacyjny, zajęcia sportowe,

– dyskoteki.

 

 

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości  jego składki – dodatkowa  opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

 

 

PROPOZYCJE FAKULTATYWNE ( przy grupie min. 30 uczestnikach) – jeżeli pozwolą wytyczne MENu :

– Heide Park (Niemcy) – całodzienny pobyt w Parku Rozrywki. Koszt wycieczki od osoby 250 zł  + ok. 32 euro *Obowiązkowo należy posiadać paszport lub dowód osobisty ważny 6 miesięcy.

– Straslund Oceanarium w Niemczech –  jeden z największych oceanariów na świecie. Koszt wycieczki od osoby 150 zł + ok. 22 euro. *Obowiązkowo należy posiadać paszport lub dowód osobisty ważny 6 miesięcy.

 

 

zakwaterowanie

Dom Wczasowy KALISZANKA www.dwkaliszanka.pl położony ok. 300 m od morza. Pokoje 3,4,5,6-osobowe z łazienkami. Na terenie obiektu znajdują się: stołówka, świetlica, sala TV,  na każdym piętrze hol z TV.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Podczas całodziennych wycieczek suchy prowiant. Pierwsze świadczenie – kolacja, ostatnie – śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

 

transport

Pociąg – opieka wychowawcy lub konwojenta. Na trasach antenowych pociąg, mikrobus lub PKS. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie po godz. 16:00. Transport za dopłata wg tabelki.

 

świadczenia w cenie

10 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców, turystyczny fundusz gwarancyjny, turystyczny fundusz pomocowy.

 

uwagi

Uczestnicy powinni posiadać: legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy, kieszonkowe. W przypadku wycieczek fakultatywnych zagranicznych  obowiązkowo ważny dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy. Przy wycieczkach  zagranicznych wjazd zgodnie z obowiązującymi przepisami tranzytowymi dot. COVID-19.

Nie ma możliwości wyboru diety.

 

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 uczestnikach . W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany  jest do dopłaty do pełnego biletu.

 

Bydgoszcz Gdańsk Koszalin Olsztyn Poznań Szczecin Tczew Warszawa
190 zł 190 zł 190 zł 180 zł 200 zł 90 zł 190 zł 250 zł