Obóz Geocaching

Od 1,555.00 

Jest niemal regułą, że wynalezienie nowej technologii przydatnej w wojskowości, różnych gałęziach przemysłu lub innych dziedzinach, nieuchronnie prowadzi do twórczego wykorzystania owej „nowinki” również w szeroko pojętej „rozrywce”. Doskonałym przykładem jest GEOCACHING, który nigdy by nie powstał, gdyby nie wynalezienie i rozpowszechnienie technologii GPS. Ta specyficzna gra terenowa, w której część graczy ukrywa skrytki „kesze”, a inni uczestnicy rozgrywki starają się je odnaleźć, bardzo szybko stała się prawdziwym światowym hitem. Jeśli chcesz spędzić wakacje aktywnie – ten obóz jest dla Ciebie!

wiek 13-18 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

Opis

– warsztaty „Czym jest geocaching?” – zapoznanie się z zasadami geocachingu, instruktaż aplikacji do geocachingu,

warsztaty „Jak założyć skrytkę geocachingową?” i „Geocachingowe szyfry i kody”

– geocaching w Berlinie – to właśnie w Berlinie znajdziemy dużą ilość ciekawych skrytek geocachingowych, w tym najbardziej popularną skrytkę w całej Europie. Przy okazji odbędziemy spacer krajoznawczy: Mur Berliński, Alexanderplatz, Wyspa Muzeów, Aleja Unter den Linden, Brama Brandenburska, Reichstag, Pomnik Ofiar Holocaustu, Plac Poczdamski,

– geocaching po niemieckiej części wyspy Uznam – zwiedzanie Ahlbeck i Heringsdorf dawnych uzdrowisk cesarskich z przepiękną zabudową eklektyczną zwaną często architekturą uzdrowiskową,

– spacer po Międzyzdrojach: molo o długości 395 m, Promenada Gwiazd – można porównać swoją dłoń z dłońmi gwiazd filmowych; Klif Gosań (najwyższy w Polsce), Zagroda Żubrów, Wyrzutnia rakiet V3, Jezioro Turkusowe

– wyprawa po skrzynki na Półwysep Mielin

– geocaching w Świnoujściu, zwiedzanie Podziemnego Miasta – obiektu militarnego którego tajemnica przez lata była pilnie strzeżona. Miasto jest siecią podziemnych korytarzy łączących kilka wielkich schronów, ukrytych pod nadmorskimi wydmami; Fortu Gerharda – szkolenie wojskowe przeprowadzone przez Pruskiego Komendanta: próba ciemności wojskowa musztra, pomyślne przejście szkolenia kończy się pasowaniem na kadeta, wejście na najwyższą latarnię morską w kraju,

– wizyta w Wiosce Wikingów, gdzie na kilka chwil można przenieść się w czasy średniowiecza. Tu wszystkiego można dotknąć, założyć hełm i zakręcić kołem garncarskim. Poza tym warsztaty pisania gęsim piórem, strzelanie z łuku i musztra wczesnośredniowieczna. Te wszystkie elementy są wykorzystywane podczas gry terenowej. Liczy się tu zręczność, czas i orientacja w terenie. Na zakończenie poczęstunek (podpłomyki z różnymi dodatkami).

zakwaterowanie

Ośrodek Wypoczynkowy w Międzyzdrojach, Dziwnowie lub Dziwnówku położony ok. 350 m od morza. Pokoje 3,4-osobowe z łazienkami. Na terenie obiektu znajdują się: stołówka, świetlica, sala TV.

wyżywienie

3 posiłki dziennie: śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja Pierwsze świadczenie – kolacja, ostatnie – śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

transport

Autokar opieka wychowawcy lub konwojenta. Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie od godz. 18.00. Transport za dopłatą wg tabelki.

świadczenia w cenie

7 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawcy.

uwagi

Uczestnicy powinni posiadać: smartfon z systemem Android lub iPhone, obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, obuwie i strój sportowy, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, kieszonkowe.

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY 3W1

  • brak dopłat kursowych

  • brak dopłat paliwowych

  • brak kosztów rezygnacji

PRZY REZERWACJI OBOZU POTWIERDZONEJ WPŁATĄ DO 28.02.2019 USŁUGA 3W1 GRATIS!!!!!

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany jest do dopłaty biletu.

Łódź

Bydgoszcz

Gdańsk

Koszalin

Olsztyn

Poznań

Szczecin

Tczew

Warszawa

195

155 zł

155 zł

130 zł

195 zł

175 zł

100 zł

140 zł

200 zł

Toruń

Włocławek

175

195