Mausz – Moja Pierwsza Kolonia

Na pięknych Kaszubach, na półwyspie otoczonym wodami jeziora Mausz nasze maluchy rozpoczną swoją przygodę z pierwszymi koloniami. Na rozległym terenie, z własną linią brzegową, z plażą i pomostami oraz strzeżonym kąpieliskiem znajduje się ośrodek, który zapewni komfortowy wypoczynek wszystkim dzieciom. Cisza, piękne widoki i kąpiel w krystalicznie czystej wodzie to idealny przepis na udane wakacje.

wiek 7-10 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)

Od 1,656.00 

Opis

– dzień z konikami: oprowadzanie na lonży, pogadanka na temat żywienia i pielęgnacji koni, praktyczna nauka czyszczenia, kiełznania i siodłania, dla chętnych możliwość uczestniczenia w karmieniach i pracach stajennych, gry i zabawy o tematyce konnej,

– dzień z pieskami czyli  zajęcia aby człowiek i jego najlepszy przyjaciel mogli lepiej się zrozumieć prowadzone przez dwie doświadczone kynoterapeutki, w dwóch blokach godzinowych (każdy po 3 godz.): bezpieczne spotkanie z psem, zabawy i ćwiczenia z psem, młody treser w akcji, czyli jak rozmawiać trzeba z psem, gdzie pracują psy? – pies w służbie człowiekowi, zabawy młodego tresera, kolorowe zabawy z psem, czego potrzebuje pies? zajęcia terenowe, pieskowe upominki,

– spacer ścieżką edukacyjną z leśnikiem,

zajęcia plastyczne – malowanie rękami i stopami, tworzenie ozdób z materiałów znalezionych w lesie, rzeźbienie w masie solnej, kolorowanie, wycinanie, wyklejanie,

wodne balony atakują: balonowy tor przeszkód, rzuć balonem wodnym do celu, złap balona wodnego w locie, traf balonem wodnym do miseczki, przebij balon wodny zawieszony na sznurku,

– na podwórku fajnie jest! czyli retro zabawy: skakanie w gumę i skakankę, rozgrywki w kapsle i dwa ognie, państwa-miasta, strzelanie z procy, zabawa w klasy i ciuciubabkę,

– wodowanie statków na jeziorze: wspólne tworzenie z recyklingu parostatków, żaglowców i łodzi podwodnych, a potem test pływania na naszym jeziorze,

gry terenowe: leśne podchody, „pięćdziesiątka”, wyspa skarbów,

– wieczorem rozgrywki w gry planszowe, jenga, bierki, karty,

– spacery wokół jeziora w poszukiwaniu Wodnika Szuwarka,

przygotowanie do ogniska: zbieranie chrustu, układanie ogniska, pieczenie kiełbasek,

– plażowanie i kąpiele na kąpielisku pod opieka ratownika,

– dyskoteki.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości  jego składki– dodatkowa  opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

 

zakwaterowanie

Ośrodek Mausz osrodekmausz.pl k/Sulęczyna, zaledwie 70 km od Gdańska. Położony jest na półwyspie, otoczony lasami i wodami krystalicznie czystego jeziora Mausz. Zakwaterowanie w pawilonie przeznaczonym tylko dla naszej grupy. Pokoje 2-5-osobowe z łazienkami. Na terenie obiektu: stołówka, boiska do gier zespołowych, kort tenisowy, stoły do tenisa, siłownia, bilard, tory łucznicze, miejsce na ognisko z zadaszeniem, sklepik, wypożyczalnia sprzętu wodnego, plaża z pomostami. Teren w całości ogrodzony.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwsze świadczenie – kolacja, ostatnie – śniadanie

 

transport

Autokar lub pociąg – opieka wychowawcy lub konwojenta. Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie od godz.18.00.

 

świadczenia w cenie

7 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawcy, usługa pielęgniarki, usługa ratownika wodnego.

 

uwagi

Uczestnicy powinni posiadać: legitymację szkolną z numerem PESEL,  ewentualne dokumenty sanitarne związane z COVID-19, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, środek przeciwko komarom i kleszczom, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy, kieszonkowe.

 

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany jest do dopłaty biletu.

 

Bydgoszcz Gdańsk Koszalin Olsztyn Poznań Słupsk Tczew Warszawa
100 zł 100 zł 140 zł 180 zł 160 zł 120 zł 140 zł 220 zł
Ciechocinek Toruń Włocławek      
155 zł 145 zł 175 zł      

 

Promocje „Szybka Rezerwacja – LATO 2022”

rabat w kwocie 225 zł do 31 stycznia

rabat w kwocie 150 zł do 28 lutego

rabat w kwocie 75 zł  do 31 marca

Pula miejsc w promocji ograniczona.

UWAGA! W przypadku nagłego i niezależnego od Biura Podróży KRYSTAD wzrostu cen za elementy składowe oferty np. paliwa, żywności, opłat drogowych, kursu walut etc. cena kolonii/obozu może ulec zmianie.

Organizator: B.P. KRYSTAD