Krynica Morska – Przygoda z mangą

KRYNICA MORSKA. Manga przybyła do Japonii z Chin już w VII w. Początkowo były to same historyjki obrazkowe, z czasem zaczęto dodawać tekst. Dziś znana jest na całym świecie. Czytają ją wszyscy: od uczniów szkół podstawowych po dorosłych. Z nami dowiecie się więcej o sposobie jej tworzenia.

wiek 10-15 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)

Od 1,665.00 

Opis

wycieczka autokarowa do Parku Rozrywki Nowa Holandia k. Elbląga –  gwarantowana świetna zabawa,  z licznymi atrakcjami m.in.: mini zoo, park linowy, małpi gaj,  mega trampoliny, obłędny tunel, zjeżdżalnia lew gigant, kopalnia złota, plac zabaw, osada wikingów, ptaszarnia,

– Rejs statkiem do Fromborka – zwiedzanie z przewodnikiem w formie zabawy: Wzgórze Katedralne: Katedra, Muzeum Mikołaja Kopernika, Wieża Dzwonnicza z wahadłem Foucoulta,

– Poznanie Kultury Japońskiej : kim byli samuraje i gejsze,  ikebana- sztuka układania kwiatów, origami – sztuka wyobraźni, tworzenie bez użycia nożyczek i kleju, ceremonia parzenia i picia herbaty,

– konkurs jedzenia pałeczkami,

– japoński street fashion – oryginalna moda japońskich nastolatków,

– animeday – seans japońskich animacji,

– szybki kurs tworzenia mangi – rysowanie komiksów,

– wybór japońskiej miss i mistera,

– podstawy pisma japońskiego – malowanie koszulek,

– dzień japońskich gier i zabaw – konkurs japońskiej łamigłówki umysłowej – sudoku, zabawa fukuwarai– rysowanie przy zasłoniętych chustą oczach, mikado – kto zbierze najwięcej drewnianych patyczków?

mangowa  olimpiada – indywidualna lub drużynowa- powalczycie o mino najlepszego mangofana lub mangodruzyny,

spacer do latarni morskiej ,

ping-pong show – zawody w singlach, deblach, dziewczynki kontra chłopcy,

off camera – stwórzcie swój własny teledysk kolonijny do znanych utworów muzycznych,

– zabawy w stylu retro – gra w gumę, w klasy, państwa miasta, pomidor, baba jaga patrzy,

ringo i freezby – świetna zabawa w parach lub zespołowa, sprawdzicie swoją chwytność i refleks,

–  baloniada – zabawa balonami wypełnionymi wodą. Przygotujcie się –  będzie mokro !,

zręcznościowy tor przeszkód – dzieci kontra kadra kolonijna,

własnoręczna biżuteria –  tworzenie biżuterii z makaronu, słomek, kolorowej bibuły, cekinów, będącej dodatkiem do zaprojektowanego stroju,

scrapbooking – własnoręczne wykonanie kartki z wakacji przy użyciu klasycznych materiałów takich jak: papier, pieczątka  z dodaniem elementów znalezionych na plaży. Stwórz swoją wymarzoną kartkę,

– program animacyjny, zajęcia sportowe,

– plażowanie i kąpiele w morzu,

Neptunalia – chrzest kolonijny,

– kalambury,

– ognisko z pieczeniem kiełbasek,

– dyskoteki.

 

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości  jego składki – dodatkowa  opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

 

zakwaterowanie

Ośrodek Wczasowo – Rehabilitacyjny POSEJDON www.posejdon.oit.pl położony ok. 300 m od morza. Pokoje 2,3-osobowe typu studio z łazienkami. Na terenie obiektu znajdują się: stołówka, sala gimnastyczna, boisko sportowe, stół do tenisa, sala dyskotekowa, wiata grillowa.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Podczas całodziennych wycieczek suchy prowiant. Pierwsze świadczenie – kolacja, ostatnie – śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

 

transport

Pociąg – opieka wychowawcy lub konwojenta. Na trasach antenowych pociąg, mikrobus lub PKS. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie po godz.16:00. Transport za dopłatą wg tabelki.

 

świadczenia w cenie

10 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców.

 

uwagi

Uczestnicy powinni posiadać: legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy, kieszonkowe.

 

Koszulka do pomalowania na zajęciach z pisma japońskiego – zabrać ze sobą.

 

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 uczestnikach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany  jest do dopłaty do pełnego biletu.

 

Bydgoszcz Elbląg Gdańsk Koszalin Olsztyn Poznań Tczew Warszawa
165 zł 120 zł 120 zł 200 zł 130 zł 200 zł 100zł 250zł