Jarosławiec – Złote piaski

Malownicza miejscowość kusząca niezapomnianymi zachodami słońca, bogactwem lasów oraz specyficznym klimatem. Wszystko to razem sprawia, że każdy tutaj chętnie wraca. Już od wielu lat badania czystości wód w tym rejonie wykazują najwyższą jej czystość na środkowym wybrzeżu. Sam Jarosławiec otoczony jest lasami, w których występują sosna czarna, modrzew, daglezja.

wiek 11-15 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

Wycieczki fakultatywnedodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)

Od 1,936.00 

Opis

– zabawa w Aquaparku Health Resort & Medical SPA Panorama Morska w Jarosławcu: basen ze sztuczną falą – głębokość od 0 do 1,60 m basen rekreacyjny z rwącą rzeką o długości 55 metrów i zjeżdżalniami, gejzery powietrzne i wodne, zjeżdżalnie,

– wycieczka do Ustki – port, promenada, zwiedzanie z przewodnikiem Baterii Blüchera – kompleksu powstałych jeszcze w latach 30-tych ubiegłego wieku, fortyfikacji. Można obejrzeć m.in. działobitnię armaty prowadzącej o kalibrze 105 mm a także Interaktywny Bunkier – ciekawą ekspozycję manekinów-żołnierzy, mundurów, broni, wyposażenia bunkrów, do tego efekty multimedialne (bombardowanie czy atak gazem bojowym)  i filmy 3D,

– wycieczka do Parku Edukacji i Rozrywki Leonardia – królestwo gier drewnianych, w którym dostępnych jest około 100 różnych gier drewnianych z całego świata. Każda gra przynosi ze sobą inne korzyści: relaksuje, rozwija umiejętności skupienia i koncentracji, analizowania i rozwiązywania problemów, pokonywania przeszkód oraz zdolności manualnych, Darłowa – zwiedzanie dawnej posiadłości królów duńskich i Zamku Książąt Pomorskich: dziedziniec, wieża, Izba Tortur Czarownic,

– zwiedzanie Galerii Rybackiej gdzie sprawdzimy jak w dawnych czasach wyglądały mieszkania ludzi morza, w warsztacie szkutnika można podziwiać będziemy sześciometrową drewnianą łódź. Dowiemy się jaki rodzaj sieci jest stosowany przy połowie konkretnych gatunków ryb, a w tak zwanym kąciku nawigatora porównamy wygląd starych i nowych, współcześnie stosowanych map rybackich, na których naniesione są między innymi informacje o głębokościach dna morskiego,

– zwiedzanie Muzeum Bursztynu którym zobaczyć można m.in. bursztynowy las, kopalnię bursztynu oraz inkluzje, czyli ciała obce zatopione w minerale,

– wejście na szczyt latarni morskiej,

rejs statkiem,

kąpiel w krytym basenie z podgrzewaną wodą (2x w turnusie),

shopping day – zakupowe szaleństwo w kramikach z pamiątkami,

  podchody przygotowanie trasy, zadań i zagadek dla uczestników,

gry integracyjne: biegany tenis stołowy, zbijany, dwa ognie, do pięciu podań, poczta kolonijna, kalambury, wieczór talentów, prawda czy fałsz – kto zbierze najwięcej słodkich niespodzianek dla swojej drużyny,

Neptunalia – spotkanie z Neptunem i Prozerpiną, chrzest kolonijny,

konkurs budowli piaskowych z nagrodami,

plażowanie i kąpiele w morzu pod opieką ratownika,

ognisko z pieczeniem kiełbasek,

program animacyjny, zajęcia rekreacyjne.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości  jego składki– dodatkowa  opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

 

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA: realizowana przy min. 30 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić kierownikowi podczas turnusu):

– Tropical  Islands koło Berlina – największa w Europie tropikalna wyspa zajmująca obszar 66 tys. m². Czekają Was spacery po plaży Morza Południowego, ekspedycja po lesie tropikalnym, baseny i zjeżdżalnie wodne. Koszt wycieczki od osoby 165 zł + 35 euro.

– Film Park w Poczdamie – Studio filmowe Babelsberg to najstarsze studio filmowe na świecie. Powstało w 1911 roku i nadal prężnie działa. Wizyta w Biosfera Poczdam Jest to dżungla z bardzo wiernie odtworzonym klimatem lasów równikowych z ponad 20 000 roślin, 140 gatunkami zwierząt. Koszt wycieczki od osoby 165 zł + 32 euro.

 

 

zakwaterowanie

Ośrodek Wczasowo – Kolonijny „Bałtycki”  baltycki-jaroslawiec.pl położony w odległości ok. 500 m od centrum Jarosławca oraz 150 m od morza. Zakwaterowanie w pokojach 3,4-osobowych z łazienkami i TV. Na terenie obiektu: stołówka, plac zabaw, boisko do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę, karaoke, świetlica ze sprzętem rekreacyjnym, piłkarzyki, bilard, stoły do ping-ponga. Teren w całości ogrodzony.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Śniadania i kolacje w formie bufetu, obiad serwowany. Pierwsze świadczenie obiadokolacja, ostatnie śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

 

 

transport

Autokar opieka wychowawcy lub konwojenta. Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie po godz. 19.00. Transport za dopłatą wg tabelki.

 

 

 

 

świadczenia w cenie

10 noclegów, wyżywienie, transport autokarem, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców, opieka pielęgniarki przez całą dobę, opieka lekarza na wezwanie, opieka ratownika na basenie i plaży.

 

 

uwagi

Uczestnicy powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy (wycieczki fakultatywne), ewentualne dokumenty sanitarne związane z COVID-19, legitymację szkolną z numerem PESEL,  strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy, kieszonkowe.

 

 

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany jest do dopłaty biletu.

 

Bydgoszcz Gdańsk Koszalin Olsztyn Poznań Słupsk Tczew Warszawa
165 zł 135 zł 95 zł 185 zł 195 zł 95 zł 135 zł 235 zł
Ciechocinek Toruń Konin Włocławek Wrocław      
195 zł 195 zł 185 zł 195 zł 215 zł      

 

Promocje „Szybka Rezerwacja – LATO 2022”

rabat w kwocie 225 zł do 31 stycznia

rabat w kwocie 150 zł do 28 lutego

rabat w kwocie 75 zł  do 31 marca

Pula miejsc w promocji ograniczona.

UWAGA! W przypadku nagłego i niezależnego od Biura Podróży KRYSTAD wzrostu cen za elementy składowe oferty np. paliwa, żywności, opłat drogowych, kursu walut etc. cena kolonii/obozu może ulec zmianie

Organizator: B.P. KRYSTAD