Grzybowo – Wakacyjny Relaks

Miejscowość letniskowa położona w bezpośrednim sąsiedztwie morza, około 400 m od jego brzegu, 5 km od Kołobrzegu. Grzybowo usytuowane jest dość niezwykle, bo na terenie tzw. depresji grzybowskiej. Nieregularność tutejszej linii brzegowej sprawia, że woda jest cieplejsza niż w Kołobrzegu. Grzybowo, podobnie jak cały pas nadmorski gminy, leży w Strefie Chronionego Krajobrazu, obowiązują tu zasady Strefy Ochrony Uzdrowiskowej.

wiek 16-18 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

Wycieczki fakultatywne
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)

Od 1,926.00 

Opis

– wycieczka do Aquaparku Health Resort & Medical SPA Panorama Morska w Jarosławcu: basen ze sztuczną falą – głębokość od 0 do 1,60m basen rekreacyjny z rwącą rzeką o długości 55 metrów i zjeżdżalniami, gejzery powietrzne i wodne, zjeżdżalnie,

Aqua Park Milenium Spa w Kołobrzegu: basen sportowy, basen rekreacyjny, brodzik, trzy zjeżdżalnie, jacuzzi, liczne atrakcje wodne: fontanna „grzybek”, gejzer powietrzny, niecka z hydromasażem i poduszką powietrzną, dwie leżanki z hydromasażem, bicz wodny Tajfun, dzika rzeka, kaskada wodna, dwa silne prysznice do masażu (pobyt 2 godz. dwa razy w turnusie)

spacer plażą do Kołobrzegu – Latarnia Morska, molo,

rejs jedynym w Polsce (dostępnym cywilom) Kutrem Zwalczania Okrętów Podwodnych! Czas trwania rejsu aż 40 minut,

shopping day – zakupowe szaleństwo w kramikach z pamiątkami,

konkurs budowli piaskowych z nagrodami,

plażowanie i kąpiele w morzu,

ognisko z pieczeniem kiełbasek,

program animacyjny, zajęcia rekreacyjne.

-dyskoteki

 

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości  jego składki– dodatkowa  opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

 

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA: realizowana przy min. 30 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić kierownikowi podczas turnusu):

– Heide Park k/Hamburga (Niemcy), największy park rozrywki w północnej części Niemiec, o powierzchni 85 ha. Największą atrakcją jest COLOSSOS – pędząca z szybkością 120 km/h największa na świecie drewniana kolejka górska, zapisana w Księdze Rekordów Guinnessa. Oprócz tego Scream, Krake, Desert Race, Flug der Damonen, Mountain Rafting, Big Loop, i wiele innych fantastycznych atrakcji dla każdego! Obiad na terenie parku. Koszt wycieczki od osoby 245 zł + 40 euro.

– Straslund (Niemcy) Oceanarium jedno z największych oceanariów na świecie, gdzie na powierzchni 9,7 tys. m kw., w czterech budynkach znajduje się jest ok. 7 tys. gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego. Rozlokowane to wszystko jest w 39 akwariach o pojemności ok  6 mln litrów w pięciu wystawach tematycznych. Peenemünde: w czasie II wojny światowej znajdował się tu niemiecki ośrodek badań nad nowymi broniami III Rzeszy. Produkowano tu m.in. słynne rakiety balistyczne pionowego startu V1 i V2. Pracami przy budowie rakiet kierował niemiecki uczony Wernher von Braun, który po wojnie zatrudniony został w amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, stając się pierwszym dyrektorem centrum lotów kosmicznych Marshall Space Flight Center w Alabamie. To właśnie w Peenemünde wystrzelona została pierwsza rakieta w historii ludzkości, która przekroczyła próg przestrzeni kosmicznej. Zwiedzanie Muzeum Historyczno-Technicznego, którego wystawy są dokumentacją tego, kto pracował w Peenemünde, jak wyglądało życie ludzi w tamtych czasach, a także dlaczego przeprowadzano tak szeroko zakrojone projekty zbrojeniowe.

Koszt wycieczki od osoby 120 zł + 25 euro.

 

Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy to blisko 30 różnych, oddzielnych ogrodów tematycznych rozciągających się na obszarze ponad 4ha. Są to ogrody np. skalny, leśny, japoński, francuski, śródziemnomorski. Centralnym punktem jest największy w świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha, ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długość korytarzy wynosi ponad 3,2 km. W jego sercu znajduje się 20 metrowa wieża widokowa. Ogród będziemy zwiedzać z przewodnikiem. Koszt wycieczki od osoby 80 zł.

 

 

zakwaterowanie

Pensjonat Sonata pensjonatsonata.com to niewielki kameralny obiekt położony w nadmorskiej miejscowości Grzybowo, oddalonej jedynie 3 km od centrum Kołobrzegu, 10 minut spacerem do plaży. Szeroka na około 50 metrów plaża oraz czysta i ciepła woda Bałtyku w połączeniu z lasami sosnowymi i ścieżkami spacerowymi stwarza idealne warunki do wypoczynku. Dodatkowo wcięty w ląd akwen zwany Zatoką Grzybowską sprawia, że woda w tym miejscu jest cieplejsza niż w pobliskim Kołobrzegu. Pensjonat Sonata oferuje 25 komfortowych przytulnych pokojów, których wystrój łączy klasykę z nowoczesnością. Wszystkie pokoje 3,4,5-osobowe posiadają TV-sat oraz łazienkę z prysznicem. Wyposażone są w komfortowe meble. Niektóre z pokoi posiadają balkon.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Śniadania i kolacje w formie bufetu. Pierwsze świadczenie obiadokolacja, ostatnie śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

 

 

transport

Autokar opieka wychowawcy lub konwojenta. Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie po godz. 19.00. Transport za dopłatą wg tabelki.

 

świadczenia w cenie

10 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców.

 

uwagi

Uczestnicy powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy (wycieczki fakultatywne), ewentualne dokumenty sanitarne związane z COVID-19, legitymację szkolną z numerem PESEL,  strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy, kieszonkowe.

 

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany jest do dopłaty biletu.

 

Bydgoszcz Gdańsk Koszalin Olsztyn Poznań Słupsk Tczew Warszawa
165 zł 135 zł 95 zł 185 zł 195 zł 95 zł 135 zł 235 zł
Ciechocinek Toruń Konin Włocławek Wrocław      
195 zł 195 zł 185 zł 195 zł 215 zł      

 

Promocje „Szybka Rezerwacja – LATO 2022”

rabat w kwocie 225 zł do 31 stycznia

rabat w kwocie 150 zł do 28 lutego

rabat w kwocie 75 zł  do 31 marca

Pula miejsc w promocji ograniczona.

UWAGA! W przypadku nagłego i niezależnego od Biura Podrózy KRYSTAD wzrostu cen za elementy składowe oferty np. paliwa, żywności, opłat drogowych, kursu walut etc. cena kolonii/obozu może ulec zmianie.

Organizator: B.P. KRYSTAD