Grecja – U stóp Olimpu

Olympic Beach to niewielka miejscowość wypoczynkowa leżąca u stóp mitycznej siedziby greckich bogów – Olimpu, nad ciepłymi wodami Morza Egejskiego. Piękna, piaszczysta, szeroka plaża uhonorowana Błękitną Flagą to niewątpliwie duży atut miejscowości. Na plaży można wynająć leżaki, skorzystać z leżaków kawiarnianych lub poleżeć na kocyku. Spacery długą promenadą z kafejkami, restauracjami i sklepikami umilą nasze wieczory. Gościnni Grecy, gwarantowana pogoda, ciepłe morze i wspaniałe zabytki zapewnią nam niezapomniane greckie wakacje.

wiek 12-18 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

Wycieczki fakultatywne


dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
+95 euro wydatki programowe (nie wliczone w cenę końcową)
kaucja zwrotna - 15 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Od 2,180.00 

Opis

Dzień 1: wyjazd z Polski,  przejazd do Słowacji, zakwaterowanie,  obiadokolacja, nocleg,

Dzień 2: śniadanie, przejazd do Grecji, zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 21.00 obiadokolacja, nocleg,

Dzień 3 – 8: wypoczynek i realizacja programu:

– wycieczka do ruin średniowiecznego zamku Platamonas dawnej twierdzy krzyżowców, następnie przejazd do miasteczka „zaklętego w kamieniu” Starego Panteleimonu – zwiedzanie skansenu, czyli 200-letniej wioseczki, położonej na zboczach niskiego Olimpu na wysokości 460 m n.p.m., z zachowanymi domostwami, kościółkiem i przepięknym placem porośniętym 200 – letnimi platanami. Cała wioska pachnie ziołami, a nawet w deszczowe dni doskonale widać stąd Zatokę Egejską,

– wycieczka do Lasu Meteorów – nazwa „metéora” dosłownie oznacza „klasztory zawieszone w powietrzu”. Te nieurodzajne skały stały się schronieniem dla tysięcy ortodoksyjnych mnichów. Według legendy św. Atanazy, założyciel Wielkiego Meteoru, wzniósł się na szczyt skały na grzbiecie orła i w ten sposób powstał pierwszy klasztor. Meteory są niewątpliwie jedną z największych atrakcji Grecji. Niesamowity widok i zwiedzanie tajemniczych klasztorów zawieszonych między ziemią a niebem z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Podczas wycieczki będzie również okazja odwiedzić pracownię ikon bizantyjskich,

piracka wyprawa statkiem wzdłuż wybrzeża Riwiery Olimpijskiej z dyskoteką, skokami do wody i grillowanym posiłkiem (wycieczka trwa 7 godzin),

– zabawa w najbardziej znanej i lubianej wśród Polaków dyskotece COCUS

korzystanie z basenu (2 x w turnusie)

nauka tańca Sirtaki – potocznie zwanego przez nas zorbą,

– wypoczynek nad morzem,

– program animacyjny, zajęcia sportowe,

Dzień 9: śniadanie, przejazd do Słowacji, obiadokolacja, nocleg

Dzień 10: śniadanie, przejazd do Polski, zakończenie obozu.

 

* Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa  opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości jego  składki– dodatkowa  opłata 10 zł na TFP.

 

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA – realizowana przy min. 30 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić przy podpisywaniu umowy, płatność w autokarze u kierownika obozu):

Ateny – zwiedzimy: stadion Kalimarmaro, czyli Stadion Olimpijski, gdzie odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej, świątynia Zeusa Olimpijskiego – jednego z największych i najdłużej budowanych miejsc kultu Zeusa oraz obok Łuku Hadriana, który był granicą oddzielającą Ateny rzymskie od antycznego królestwa. Następnie zwiedzimy Akropol, gdzie zobaczymy: monumentalną bramę Propyleje, Partenon, Erechtejon, spacer przez  Areopag, miejsce sądu w starożytności, starożytną Agorę grecką, która począwszy od VI w. p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i dalej przez ruiny agory rzymskiej z Wieżą Wiatrów. Zobaczymy ruiny Biblioteki Hadriana i Katedrę Ateńską. Na Placu Syntagma (Placu Konstytucji) obejrzymy zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w wykonaniu gwardzistów Evzoni ubranych w regionalne stroje. Wczesnym popołudniem opuszczamy Ateny. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach, gdzie miała miejsce słynna bitwa Greków, pod wodzą Leonidasa. Koszt wycieczki od osoby 55 euro.

 

 

 

Zakwaterowanie

Hotel Kalisto**+ w Olimpic Beach. Pokoje  przestronne 2, 3 -osobowe z łazienką, balkonem, lodówką, TV SAT. Hotel posiada windę, bezpłatne WiFi. Położony ok. 250 m od plaży. Na terenie obiektu: jadalnia, taras. W pobliżu obiektu znajduje się hotel z udostępnionym dla naszej grupy basenem, boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę. Podczas noclegów tranzytowych hotel w Słowacji.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie podczas pobytu w Grecji. Woda dostępna cały dzień. Pierwsze świadczenie obiadokolacja, ostatnie śniadanie. Wyżywienie w pozostałe dni patrz program.

 

transport

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

 

świadczenia w cenie

9  noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców, całodobowa opieka lekarska, ratownik: na plaży, przy basenie i podczas rejsu statkiem.

 

wydatki programowe obligatoryjne

Wydatki związane z realizacją programu (m.in.  rejs statkiem, Meteory,Platamonas), taksy klimatyczne, przewodnicy – 95 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

 

uwagi

Uczestnicy obozu powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, buty do wody, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 100 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.

 

Promocje „Szybka Rezerwacja – LATO 2022”

rabat w kwocie 75 zł  do 31 marca

Pula miejsc w promocji ograniczona.

UWAGA! W przypadku nagłego i niezależnego od Biura Podróży KRYSTAD wzrostu cen za elementy składowe oferty np. paliwa, żywności, opłat drogowych, kursu walut etc. cena kolonii/obozu może ulec zmianie.

Organizator: B. P. KRYSTAD