Grecja – U stóp Olimpu

Od 1,795.00 

GRECJA U STÓP OLIMPU
RIWIERA OLIMPIJSKA, SKIATHOS, METEORY, WATERLAND

Grecja jest krainą pełną słońca, uroku i spokoju. To kraj mitów o starożytnych bogach i herosach, miejsce narodzin demokracji, poezji, filozofii i igrzysk olimpijskich, kolebka naszej europejskiej cywilizacji. Właśnie tutaj, na Olimpie siedzibę mieli starożytni bogowie. Właśnie stąd wywodzą się filozofowie, kształtujący naszą kulturę. Ciepłe morze i niekończące się plaże gwarantują udany wypoczynek. Zapewne, u stóp Olimpu, wpatrzeni w jego masyw, usłyszycie szepty herosów i poczujecie, że jesteście u źródeł greckich legend…

wiek 12-18 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
+85 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Wycieczki fakultatywne


kaucja zwrotna - 15 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Opis

Dzień 1: wyjazd z Polski, przejazd do Słowacji, zakwaterowanie, nocleg,
Dzień 2: śniadanie, całodzienny pobyt na basenach Velky Meder, obiadokolacja. Nocny przejazd do Grecji,
Dzień 3: śniadanie w formie suchego prowiantu, zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 18.00 obiadokolacja, zapoznanie się z bazą noclegową, nocleg,
Dzień 4 – 9: wypoczynek i realizacja programu:
– wycieczka do Litochoro: przejście przez malownicze miasteczko górskie Litochoro, a następnie rekreacyjny spacer kanionem rzeki Enipeas aż do Wodospadów Withos, podziwianie najwyższego szczytu – Mytikas (2917 m n.p.m.) uważanego za tron Zeusa,
– całodniowy rejs statkiem wycieczkowym na bajkową wyspę Skiathos. Na pokładzie tańczymy ZORBĘ. Może uda się wykonać piękną fotkę z częstymi gośćmi tych wód – delfinami?
– wycieczka do ogromnego, wodnego parku Waterland, położonego tuż obok Salonik. Wyposażony w liczne zjeżdżalnie wodne, baseny „dziką rzekę” i wiele innych atrakcji przyciąga rocznie blisko 3 miliony odwiedzających,
– wycieczka do Lasu Meteorów – malowniczo usytuowanych klasztorów pośród fantastycznego skalistego krajobrazu, wizyta w wytwórni ikon,
– mini Olimpiada Sportowa na wesoło,
– nauka tańca Sirtaki – potocznie zwanego przez nas zorbą,
– wypoczynek nad morzem,
– program animacyjny, zajęcia sportowe,
– dyskoteki,
Dzień 10: śniadanie, przejazd do parku wodnego Waterland koło Salonik. Całodzienna zabawa w basenach z licznymi zjeżdżalniami, gejzerami i fontannami. Obiadokolacja na terenie parku, przejazd nocny przez Macedonię i Serbię,
Dzień 11: śniadanie w formie suchego prowiantu, przejazd na obiadokolację i nocleg do Słowacji,
Dzień 12: śniadanie, przejazd do Polski, zakończenie obozu.

* Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (szczegóły str. 4).

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA – realizowana przy min. 10 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić przy podpisywaniu umowy, płatność w autokarze u kierownika obozu):
– Ateny – największy grecki port Pireus, Stadion Olimpijski, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Akropol, ruiny Biblioteki Hadriana, Katedra Ateńska, zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W drodze powrotnej Termopile – miejsce słynnej bitwy Greków z Persami. Koszt wycieczki od osoby 45 euro.

zakwaterowanie
Hotel ORFEAS**/*** w Paralia-Skotina (lub inny o podobnym standardzie) w trakcie pobytu, pokoje 3,4-osobowe z łazienkami, ręcznikami i suszarkami (ręczniki plażowe we własnym zakresie), TV, klimatyzacją sterowaną centralnie. Położony około 500 m od morza. Na terenie obiektu: restauracja, bar, basen, boisko do siatkówki, kort tenisowy (rakiety i piłeczki bezpłatnie), leżaki hotelowe (bezpłatnie).
Podczas noclegów tranzytowych hotele lub hostele.

wyżywienie
3 posiłki dziennie podczas pobytu w Grecji. Woda dostępna cały dzień. Pierwsze świadczenie – obiadokolacja, ostatnie – kolacja. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program.

transport
Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
Wyjazdy wg trasy ZAGRANICA (szczegóły str. 3)

świadczenia w cenie
9 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców.

wydatki programowe obligatoryjne
Wstępy (m.in. rejs statkiem na Skiathos, park wodny Waterland, baseny termalne na Słowacji), przewodnicy, opłaty graniczne – około 85 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

uwagi
Uczestnicy obozu powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY 3W1

brak dopłat kursowych

brak dopłat paliwowych

brak kosztów rezygnacji

PRZY REZERWACJI OBOZU POTWIERDZONEJ WPŁATĄ DO 28.02.2019 USŁUGA 3W1 GRATIS!!!!!