Grecja – U stóp Olimpu

Od 1,995.00 

Grecja jest krainą pełną słońca, uroku i spokoju. To kraj mitów o starożytnych bogach  i herosach, miejsce narodzin demokracji, poezji, filozofii i igrzysk olimpijskich, kolebka naszej europejskiej cywilizacji. Właśnie  tutaj, na Olimpie siedzibę mieli starożytni bogowie. Właśnie stąd wywodzą się filozofowie, kształtujący naszą kulturę.  Ciepłe morze i niekończące się plaże gwarantują udany wypoczynek. Zapewne, u stóp Olimpu, wpatrzeni w jego masyw, usłyszycie szepty herosów i poczujecie, że jesteście u źródeł greckich legend…

wiek 12-18 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
+95 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Wycieczki fakultatywne


kaucja zwrotna - 15 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Opis

Dzień 1: wyjazd z Polski,  przejazd do Słowacji, zakwaterowanie,  nocleg,

Dzień 2: śniadanie, całodzienny pobyt na basenach Velky Meder, obiadokolacja. Nocny przejazd do Grecji,

Dzień 3: śniadanie w formie suchego prowiantu, zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 18.00 obiadokolacja, zapoznanie się z bazą noclegową, nocleg,

Dzień 4 – 9: wypoczynek i realizacja programu:

– wycieczka do Litochoro: przejście przez malownicze miasteczko górskie Litochoro, a następnie rekreacyjny spacer kanionem rzeki  Enipeas aż do Wodospadów Withos, podziwianie najwyższego szczytu – Mytikas (2917 m n.p.m.) uważanego za tron Zeusa,

– całodniowy rejs statkiem wycieczkowym na bajkową wyspę Skiathos. Na pokładzie tańczymy ZORBĘ. Może uda się wykonać piękną fotkę z częstymi gośćmi tych wód – delfinami?

– wycieczka do Lasu Meteorów – malowniczo usytuowanych klasztorów pośród fantastycznego skalistego krajobrazu, wizyta w wytwórni ikon,

mini Olimpiada Sportowa na wesoło,

nauka tańca Sirtaki – potocznie zwanego przez nas zorbą,

– wypoczynek nad morzem,

– program animacyjny, zajęcia sportowe,

– dyskoteki,

Dzień 10: śniadanie, przejazd do parku wodnego Waterland koło Salonik. Całodzienna zabawa w basenach z licznymi zjeżdżalniami, gejzerami i fontannami. Obiadokolacja na terenie parku, przejazd nocny przez Macedonię i Serbię,

Dzień 11: śniadanie w formie suchego prowiantu, przejazd na obiadokolację i nocleg do Słowacji,

Dzień 12: śniadanie, przejazd do Polski, zakończenie obozu.

 

* Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa  opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (szczegóły str. 4).

 

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA – realizowana przy min. 10 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić przy podpisywaniu umowy, płatność w autokarze u kierownika obozu):

Ateny – największy grecki port Pireus, Stadion Olimpijski, Świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, Akropol, ruiny Biblioteki Hadriana, Katedra Ateńska, zmiana warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W drodze powrotnej Termopile – miejsce słynnej bitwy Greków z Persami. Koszt wycieczki od osoby 50 euro.

 

Zakwaterowanie

Hotel VICTORIA w centrum miasteczka Olimpic Beach na Riwierze Olimpijskiej. Pokoje 2,3,4-osobowe z aneksem kuchennym (lodówka, czajnik, podstawowe naczynia kuchenne), łazienką, TV/SAT, balkonem oraz klimatyzacją. Położony ok. 250 m od morza przy szerokiej  piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do wody.. Na terenie obiektu: bar-restauracja, obok hotelu znajduje się boisko do gry w piłkę nożną, koszykówkę, kort tenisowy oraz plac zabaw dla dzieci. Podczas noclegów tranzytowych Akademik Uniwersytetu w Bratysławie, w miejscowości Gabcikovo.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie podczas pobytu w Grecji. Woda dostępna cały dzień. Pierwsze świadczenie obiadokolacja, ostatnie obiadokolacja. Wyżywienie w pozostałe dni patrz program.

 

transport

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Wyjazdy wg trasy ZAGRANICA (szczegóły str. 3)

 

świadczenia w cenie

9  noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców.

 

wydatki programowe obligatoryjne

Wydatki związane z realizacją programu (m.in.  rejs statkiem na Skiathos, park wodny Waterland,  baseny termalne na Słowacji), taksy klimatyczne, przewodnicy – 95 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

 

uwagi

Uczestnicy obozu powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, buty do wody, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.