Chorwacja – Skarby Dalmacji

Od 2,145.00 

 Cesarstwo Rzymskie i jego potęga fascynują nie tylko znawców historii. Właśnie w Dalmacji  odnajdziemy wiele doskonale zachowanych zabytków z okresu cesarstwa i poczujemy zapomnianą potęgę jego doskonałości. Zauroczy nas starówka Trogiru, wspaniały Dubrownik, a także pałac Dioklecjana w Splicie. Dalmacja urzeka krajobrazami, krystalicznie czystym morzem w malachitowym odcieniu, przyciąga łagodnym, śródziemnomorskim klimatem. Jej plaże należą do najpiękniejszych w Europie.

wiek 12 – 18 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
+85 euro (nie wliczone w cenę końcową)
kaucja zwrotna - 15 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Opis

Dzień 1: wyjazd z Polski. Przejazd do Słowacji, zakwaterowanie, nocleg,

Dzień  2: śniadanie, całodzienny pobyt na basenach Velky Meder, obiadokolacja. Nocny przejazd do Chorwacji,

Dzień 3: przyjazd do Chorwacji, śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie Trogiru – miasta wpisanego na listę UNESCO jak jedno z najpiękniejszych miast Dalmacji. Najciekawsze zabytki to: wenecka Katedra św. Lovro, renesansowa Kaplica św. Iwana, Ratusz oraz imponująca wieża obronna „Kula Kumerlenga”, Splitu, spacer z przewodnikiem: deptak Riva, Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, Pałac Dioklecjana ruiny antycznej budowli Rzymskiego Cesarza Dioklecjana wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Neum. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg,

Dzień 4 – 9: wypoczynek i realizacja programu:

wypoczynek nad morzem plażowanie, kąpiele,

  program animacyjny, zajęcia rekreacyjne, spacery po urokliwych, pełnych atrakcji miasteczkach dalmatyńskiego wybrzeża,

– wycieczka do Dubrownika, którego Starówka została wpisana na listę UNESCO: Mała Braca, studnia Onorfio, Klasztor Franciszkanów,

– rejs promem na wyspę podróżnika Marco Polo – Korčulę: port promowy, stare miasto, średniowieczne baszty, Pałac Książęcy, Katedra św. Marka, kościół św. Piotra, Dom Marco Polo, forteca św. Vlaha,

wieczór bałkański – wieczór folklorystyczny pozwoli zapoznać się ze wspaniałą bałkańską muzyką i  tańcem,

Dzień 10: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich składającego się z 16 jezior położonych na różnych poziomach, połączonych wodospadami i kaskadami. Obiad. Nocny przejazd przez Austrię i Czechy,

Dzień 11: przyjazd do Polski, zakończenie obozu.

 

* Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa  opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (szczegóły str. 4).

 

PROPOZYCJA FAKULTATYWNA – realizowana przy min. 30 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić przy podpisywaniu umowy, płatność w autokarze u kierownika obozu):

Rafting – spływ pontonami pod okiem instruktorów rzeką Cetiną – adrenalina, emocje, niesamowite przeżycie, które będziecie długo wspominać. Koszt wycieczki od osoby 35 euro.

 

zakwaterowanie

Hotel STELLA*** w Neum www.stella-neum.com (lub inny o podobnym standardzie) w trakcie pobytu, pokoje 4-osobowe z łazienkami, balkonami – widok na morze, klimatyzacją sterowaną indywidualnie. Położony około 150 m od morza. Na terenie obiektu: restauracja, basen, taras, bar, ogród, bezpłatne WiFi. W pobliżu hotelu boiska do gry w piłkę

Podczas noclegów tranzytowych hotele lub hostele.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie podczas pobytu w Bośni. Pierwsze świadczenie kolacja, ostatnie śniadanie. Wyżywienie w pozostałe dni patrz program.

 

transport

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Wyjazdy wg trasy ZAGRANICA (szczegóły str. 3)

 

świadczenia w cenie

8  noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców.

 

wydatki programowe obligatoryjne

Wydatki związane z realizacją programu (m.in. baseny termalne, rejs promem, Jeziora Plitwickie), przewodnicy, taksy klimatyczne – około 85 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

 

uwagi

Uczestnicy obozu powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, buty do wody, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.