Chorwacja – Chorwacki Raj

Cesarstwo Rzymskie i jego potęga fascynują nie tylko znawców historii. Właśnie w Chorwacji  odnajdziemy wiele doskonale zachowanych zabytków z okresu cesarstwa i poczujemy zapomnianą potęgę jego doskonałości. Zauroczy nas starówka Trogiru, urokliwy port i starówka w Makarska, a także pałac Dioklecjana w Splicie. Chorwacja urzeka krajobrazami, krystalicznie czystym morzem w malachitowym odcieniu, przyciąga łagodnym, śródziemnomorskim klimatem. Jej plaże należą do najpiękniejszych w Europie.

wiek 12 – 18 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
+65 euro (nie wliczone w cenę końcową)
kaucja zwrotna - 15 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Wycieczki fakultatywneOd 2,785.00 

Opis

Dzień 1: wyjazd z Polski. Przejazd do Czech lub Słowacji, obiadokolacja,  nocleg,

Dzień  2: śniadanie, przejazd do Chorwacji, obiadokolacja, nocleg

Dzień 3-10:

wypoczynek nad morzem plażowanie, kąpiele,

  program animacyjny, zajęcia rekreacyjne, spacery po urokliwych, pełnych atrakcji miasteczkach dalmatyńskiego wybrzeża,

– wycieczka do Trogiru i Splitu: bajeczny przejazd trasą nadmorską donajpiękniejszego miasta Dalmacji czyli Trogiru – wpisanego na listę UNESCO. Najciekawsze zabytki to: wenecka Katedra św. Lovro, renesansowa Kaplica św. Iwana, Ratusz oraz imponująca wieża obronna „Kula Kumerlenga”. Przejazd do Splitu, spacer z przewodnikiem: deptak Riva, Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, Pałac Dioklecjana ruiny antycznej budowli Rzymskiego Cesarza Dioklecjana wpisane na listę UNESCO.

– wycieczka do miejscowości Makarska: Stare Miasto z wąskimi klimatycznymi uliczkami, kościół św. Marka, port,

–  wycieczka do Mostaru, miasta kultury muzułmańskiej, chrześcijańskiej i żydowskiej. Na trasie zwiedzania symbol Mostaru – Stary Most nad Neretvą, dzielnica muzułmańska Carsija, stary bazar Kujundziluk, meczet Koskin-Mehmed Paszy, Wodospady Kravica jedna z bardziej znanych i popularnych przyrodniczych atrakcji Bośni i Hercegowiny, Medjugorie zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego,

wieczór bałkański – wieczór folklorystyczny pozwoli zapoznać się ze wspaniałą bałkańską muzyką i  tańcem,

Dzień 11: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Czech lub Słowacji  na obiadokolację i nocleg.

Dzień 12: śniadanie,  przejazd do Polski, zakończenie obozu.

 

* Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa  opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (szczegóły str. 4).

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości jego  składki – dodatkowa  opłata 10 zł na TFP.

 

PROPOZYCJE FAKULTATYWNE – realizowane przy min. 30 uczestnikach (deklarację uczestnictwa w imprezie fakultatywnej należy zgłosić przy podpisywaniu umowy, płatność w autokarze u kierownika obozu):

RAFTING – spływ pontonami pod okiem instruktorów rzeką Cetiną – adrenalina, emocje, niesamowite przeżycie, które będziecie długo wspominać. Koszt wycieczki  od osoby –  45 euro.

FISH PICKNIK – rejs statkiem na wyspę Korczula –  stare miasto, średniowieczne baszty, Pałac Książęcy, Katedra św. Marka, kościół św. Piotra, Dom Marco Polo, forteca św. Vlaha,, marina. Koszt wycieczki  od osoby –  35 euro.

 

Zakwaterowanie

„Kompleks Dalmacja” w Zaostrog 3* położony ok. 150 m od morza i 200 m od centrum. Usytuowany w lesie piniowym wśród roślinności dalmatyńskiej – lawenda, drzewka oliwne. Zakwaterowanie w pokojach 3,4-os z łazienkami i TV (2 łóżka pojedyncze i 1 łóżko piętrowe w pokoju). Na terenie obiektu bezpłatne WiHi.

Podczas noclegów tranzytowych hostele lub hotele 2**.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie podczas pobytu w Chorwacji. Śniadanie w formie bufetu, lunch i

obiadokolacja serwowane.

Pierwszy posiłek kolacja, ostatni śniadanie.

 

transport

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC barek, DVD). Na terenie Polski przejazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Wyjazdy wg trasy ZAGRANICA.

 

świadczenia w cenie

11  noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców.

 

wydatki programowe obligatoryjne

Wydatki związane z realizacją programu (m.in. baseny termalne, bilety wstępu), przewodnicy, taksy klimatyczne – około 65 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

 

uwagi

Uczestnicy obozu powinni posiadać: obowiązkowo dowód osobisty lub paszport ważny min. 6 miesięcy, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, buty do wody, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.

 

 

Organizator: B. P. KRYSTAD