Branica – Wakacje w siodle

Od 1,985.00 

BRANICA k/Świecia. Oj te konie!  Dla wielu osób to prawdziwa pasja, esteci podziwiają ich grację i piękno, a Ty spędzisz kilkanaście dni w siodle, z głową w toczku i nogami w strzemionach. Pod okiem instruktorów – miłośników jeździectwa, udoskonalisz swoje umiejętności hippiczne i zdobędziesz wiedzę w prawdziwie końskiej dawce. Zaopiekujesz się własnym koniem, którego będziesz pielęgnować, czyścić i karmić.

obóz konny 10-16 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

Opis

12 godzin jazdy konnej, które odbywać się będą w grupach dostosowanych do poziomu i umiejętności uczestników:

grupa zerowa – nauka od samego początku z dużą asekuracją kadry instruktorskiej dla tych, którzy jeszcze nigdy nie dosiadali koni lub dosiadali sporadycznie i nie znają zasad samodzielnego prowadzenia konia i poruszania się na ujeżdżalni,

grupa początkująca – nauka jazdy w zastępie i indywidualnie, zasady poruszania się na ujeżdżalni, nauka prawidłowego używania pomocy jeździeckich, doskonalenie równowagi, nauka prawidłowego dosiadu. zajecia z zakresu prawidłowej pielegnacji i obchodzenia się z koniem, nauka siodłania, kiełznania, przygotowania koni do jazdy. Jazda stepem i kłusem na ujeżdżalni i w terenie,

grupa średniozaawansowana – jazda w zastępie, doskonalenie równowagi, nauka i doskonalenie prawidłowego używania pomocy jeździeckich, nauka figur i elementów ujeżdżeniowych, wyjazdy w teren. Zajęcia z zakresu obchodzenia się z koniem, pielęgnacji, czyszczenia oraz nauka lub doskonalenie prawidłowego siodłania, kiełznania, przygotowania koni do jazdy. Jazda stępem, kłusem, początki galopu,

grupa zaawansowana – jazda w zastępach i indywidualnie. Doskonalenie równowagi własnej i równowagi konia, doskonalenie umiejętności prawidłowego używania pomocy jeździeckich, doskonalenie i nauka nowych figur i elementów ujeżdżeniowych, nauka i doskonalenie skoków przez przeszkody na poziomie podstawowym, jazda w terenie. Zajęcia z zasad bezpieczeństwa, obsługi i pielęgnacji koni. Grupa dla osób pewnie poruszających się w trzech podstawowych chodach konia

– wycieczki tramwajem konnym shopping w Bukowcu (co drugi dzień)

2 ogniska z pieczeniem kiełbasek,

gry i zabawy sportowe,

– wieczory filmowe o tematyce konnej z kubkiem kiślu lub budyniu,

– wypady na pobliskie kąpielisko.

 

zakwaterowanie

Agroturystyka RUMAK w Branicy www.rumak.pl. położony w przepięknie zalesionym kompleksie, na skraju Borów Tucholskich, nad Jeziorem Branickim. Uczestnicy obozów zakwaterowani będą w pokojach agroturystyki (8 osób) oraz w komfortowych drewnianych domkach letniskowych z łazienkami i tarasem (25 osób). Domki znajdują się bezpośrednio na terenie stadniny. Ośrodek posiada dużą halę wykorzystywaną do nauki jazdy konnej (23×76), ma wiele miejsc wybiegu dla koni, otoczony jest lasami.  Do dyspozycji uczestników obozu konnego 15 koni.

 

wyżywienie

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwsze świadczenie – obiad, ostatnie – śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

 

transport

Autokar lub pociąg – opieka wychowawcy lub konwojenta. Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie od godz.14.00. Transport za dopłatą wg tabelki.

 

świadczenia w cenie

9 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców, instruktorzy jazdy konnej.

 

uwagi

Uczestnicy powinni posiadać; legitymację szkolną z numerem PESEL, obuwie i strój sportowy, toczek, mile widziany strój do jazdy konnej, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, kieszonkowe.

 

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany jest do dopłaty biletu.

 

Białystok Bydgoszcz Konin Gdańsk Koszalin Kraków Olsztyn Poznań Szczecin Tczew Warszawa Wrocław
205 zł 65 zł 155 zł 105 zł 205 zł 295 zł 105 zł 125 zł 205 zł 95 zł 215 zł 195 zł
Toruń Włocławek Lublin Łódź    
95zł 105 325 zł 155 zł