Branica – Obóz konny RUMAK

Obóz konny ma na celu naukę, doskonalenie umiejętności jeździeckich, ale też stawiamy sobie za cel nauczenie młodych adeptów jeździectwa szacunku oraz zrozumienia dla tych przepięknych a jednocześnie bardzo wrażliwych zwierząt, jakimi są konie. Każdy uczestnik będzie brał udział w dyżurach w stajni, gdzie nauczy się karmić konie i dbać o czystość i porządek.

wiek 10-17 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)

Od 2,250.00 

Opis

12 godzin jazdy konnej

Zajęcia z jazdy konnej odbywać się będą w grupach dostosowanych do poziomu i umiejętności uczestników. Dziennie 2 godz. lekcyjne jazdy ,1h zajęć teoretyczno-praktycznych,

Grupa zerowa – nauka od samego początku z dużą asekuracją kadry instruktorskiej dla tych, którzy jeszcze nigdy nie dosiadali koni lub dosiadali sporadycznie i nie znają zasad samodzielnego prowadzenia konia i poruszania się na ujeżdżalni.

Grupa początkująca – nauka jazdy w zastępie i indywidualnie, zasady poruszania się na ujeżdżalni, nauka prawidłowego używania pomocy jeździeckich, doskonalenie równowagi, nauka prawidłowego dosiadu. zajęcia z zakresu prawidłowej pielęgnacji i obchodzenia się z koniem, nauka siodłania, kiełznania, przygotowania koni do jazdy. Jazda stepem i kłusem na ujeżdżalni i w terenie.

Grupa średniozaawansowana – jazda w zastępie, doskonalenie równowagi, nauka i doskonalenie prawidłowego używania pomocy jeździeckich, nauka figur i elementów ujeżdżania, wyjazdy w teren. Zajęcia z zakresu obchodzenia się z koniem, pielęgnacji, czyszczenia oraz nauka lub doskonalenie prawidłowego siodłania, kiełznania, przygotowania koni do jazdy. Jazda stępem, kłusem, początki galopu.

Grupa zaawansowana – jazda w zastępach i indywidualnie. Doskonalenie równowagi własnej i równowagi konia, doskonalenie umiejętności prawidłowego używania pomocy jeździeckich, doskonalenie i nauka nowych figur i elementów ujeżdżania, nauka i doskonalenie skoków przez przeszkody na poziomie podstawowym, jazda w terenie. Zajęcia z zasad bezpieczeństwa, obsługi i pielęgnacji koni. Grupa dla osób pewnie poruszających się w trzech podstawowych chodach konia.

Grupa zaawansowana o profilu sportowym – przeznaczona dla osób swobodnie poruszających się we wszystkich chodach konia, trenujących w ciągu roku szkolnego jazdę konną połączoną ze skokami przez przeszkody, biorących lub planujących udział w zawodach sportowych. Posiadających min brązową odznakę jeździecką. Zajęcia będą prowadzone pod kątem rozwijania i udoskonalania jazdy w kierunku skokowym. Treningi będą bardzo intensywne, dostosowane i ukierunkowane indywidualnie do każdego uczestnika tak aby w jak najwyższym stopniu podnieść jego umiejętności.

– wycieczki tramwajem konnym shopping w Bukowcu (co drugi dzień)

2 ogniska z pieczeniem kiełbasek,

gry i zabawy sportowe,

– wieczory filmowe o tematyce konnej z kubkiem kiślu lub budyniu,

– wypady na pobliskie kąpielisko.

 

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości  jego składki – dodatkowa  opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

 

Zakwaterowanie

Agroturystyka RUMAK w Branicy www.rumak.pl. położony w przepięknie zalesionym kompleksie, na skraju Borów Tucholskich, nad Jeziorem Branickim. Uczestnicy obozów zakwaterowani będą w pokojach agroturystyki (8 osób) oraz w komfortowych drewnianych domkach letniskowych z łazienkami i tarasem (25 osób). Domki znajdują się bezpośrednio na terenie stadniny. Ośrodek posiada dużą halę wykorzystywaną do nauki jazdy konnej (23×76), ma wiele miejsc wybiegu dla koni, otoczony jest lasami. 32 dobrze wyszkolone, spokojne konie rasy sp, wielkopolskiej huculskiej oraz kuce wierzchowe do zajęć z jazdy konnej

 

Wyżywienie

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwsze świadczenie – obiad, ostatnie – śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

Transport

Autokar lub pociąg – opieka wychowawcy lub konwojenta. Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie od godz.14.00. Transport za dopłatą

Świadczenia w cenie

9 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców, instruktorzy jazdy konnej.

Uwagi

Uczestnicy powinni posiadać: obuwie i strój sportowy, strój kąpielowy, czepek na basen, krem do opalania z filtrem, nakrycie głowy, środek przeciw komarom, kieszonkowe.

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany jest do dopłaty biletu.

 

 

Białystok Bydgoszcz Konin Gdańsk Koszalin Kraków Olsztyn Poznań Szczecin Tczew Warszawa Wrocław
205 zł 65 zł 155 zł 105 zł 205 zł 295 zł 105 zł 125 zł 205 zł 95 zł 215 zł 195 zł
Toruń Włocławek Lublin Łódź    
95zł 105 325 zł 155 zł    

 

Organizator : B.P. Krystad