Bieszczady – Bieszczadzkim szlakiem

Czasem naprawdę potrzeba niewiele by wyruszyć na podbój świata. Nie musisz jechać aż na drugi koniec świata by przeżyć wspaniałą przygodę. Podczas pobytu tutaj postaramy się, aby „świat” zegarków, Internetu i telefonów komórkowych pozwolił na chwilę o sobie zapomnieć. Kolonia ta poza dostarczeniem niezapomnianych wrażeń uczestnikom pokazują i uczą jak korzystać ze sportów motorowych w zgodzie z innymi i samą przyrodą.

OBIE1/21                   17.07-27.07.2021    wiek od 12- 14lat*

OBIE2/21                  07.08-17.08.2021    wiek od 14 -18 lat**

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

Wycieczki fakultatywne
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczona w cenę końcową)
dodatkowa opłata 2 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczona w cenę końcową)

Od 1,575.00 

Opis

– wycieczka do Polańczyka – rejs statkiem po bieszczadzkim morzu czyli Jeziorze Solińskim. Przejazd do Soliny – spacer po największej w Polsce zaporze wodnej, zwiedzanie Elektrowni Wodnej wraz z wnętrzem zapory betonowej,

– wycieczka do Sanoka – wizyta w największym i najpiękniejszym Parku Etnograficznym w Polsce, gdzie prezentowana jest kultura polsko – ukraińskiego pogranicza Karpat oraz ekspozycja malarstwa ikonowego, spacer po mieście,

– piesze wycieczki:  z Ustrzyk Górnych na najwyższy szczyt Bieszczad: Tarnicę oraz Halicz; przez Małą i Wielką Rawkę na Krzemienic  – to tutaj łączą się granice Polski, Słowacji i Ukrainy; bieszczadzkie połoniny – zdobędziemy Połoninę Caryńską i Wetlińską oraz zasiądziemy w „Chatce Puchatka”,

przejażdżka bieszczadzką kolejką wąskotorową,

– zwiedzanie najbardziej znanych miejscowości Bieszczad: Cisnej, Wetliny i Ustrzyk Górnych,

pobyt na basenach w Ustrzykach Dolnych –  basen sportowy i rekreacyjny z atrakcjami wodnymi i zjeżdżalnią rodzinną, brodzik dla dzieci z grzybkiem wodnym, zjeżdżalnie typu anaconda, siłownia zewnętrzna, plac zabaw dla dzieci, bufet letni,

– wycieczka autokarowa po „małej” i „wielkiej” pętli bieszczadzkiej,

– wizyta w Zagrodzie Pokazowej Żubrów oraz Plenerowym Muzeum Wypału Węgla Drzewnego  w Mucznem,

szkoła przetrwania – sztuka przetrwania w lesie, pozyskiwanie jedzenia, prowizoryczny nocleg, zasady bezpieczeństwa i zachowania się podczas ekstremalnych sytuacji, rozpalanie ogniska i opowieści o niedźwiedziach,

– zajęcia sportowe i rekreacyjne,

– ognisko z pieczeniem kiełbasek

– dyskoteki.

 

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości  jego składki – dodatkowa  opłata 2 zł na TFP.

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – dodatkowa opłata 2 zł na TFG.

 

Daj się ponieść emocjom i skorzystaj z zajęć fakultatywnych:

Paintball: rozgrywka 3 scenariuszy z instruktorem (300 kulek, marker, maska, strój moro). Koszt od osoby 50 zł.

Przejazd quadami: przejażdżka pełna adrenaliny z instruktorem w terenie (15 min). Koszt od osoby 50 zł.

Bumper Ball: skoki, przewroty i turlanie w przeźroczystych kulach. Koszt od osoby 50 zł.

 

ZAKWATEROWANIE

Ośrodek Wczasowy SOLINKA www.solinka.com położony w miejscowości Bukowiec. Pokoje 3,4,5-osobowe z łazienkami i balkonami. Na terenie obiektu znajdują się: stołówka, kawiarnia, świetlica z salą TV, sala rekreacyjna z mini siłownią, stół do tenisa, bilard, piłkarzyki, boiska sportowe, miejsce na ognisko.

 

WYŻYWIENIE

3 posiłki dziennie + podwieczorek. Pierwsze świadczenie obiadokolacja, ostatnie śniadanie + suchy prowiant na drogę powrotną.

 

TRANSPORT

Autokar opieka wychowawcy lub konwojenta. Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Przy dojeździe własnym zakwaterowanie po godz. 19.00. Transport za dopłatą wg tabelki.

 

ŚWIADCZENIA W CENIE

10 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, opieka wychowawców.

 

UWAGI

Uczestnicy powinni posiadać: legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy, kieszonkowe.

 

miejsca wyjazdu i dopłaty do połączeń antenowych

Na terenie Polski wyjazdy w ramach połączeń antenowych realizowane będą w formie przejazdów pociągami, autokarami, minibusami pod opieką konwojenta przy min. 3 osobach. W przypadku braku wymaganych min. 3 osób biuro  ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy. Anulacja przejazdu antenowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku uczestnik  wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Za brak legitymacji szkolnej uczestnik kolonii zobowiązany jest do dopłaty biletu.

 

Białystok Bydgoszcz Konin Gdańsk Koszalin Kraków Olsztyn Poznań Szczecin Tczew Warszawa Wrocław
285 zł 235 zł 195 zł 265 zł 285 zł 185 zł 235 zł 215 zł 315 zł 255 zł 185 zł 195 zł
Toruń Włocławek Łódź Kutno    
205 zł 195 185 zł 215 zł    

 

 

Organizator: B. P. KRYSTAD