Austria Alpejska Kraina Jezior

WIEDEŃ, KLAGENFURT, PLANICA

Austriacka Karyntia to region słynący z tysięcy ciepłych i krystalicznie czystych jezior, niesamowitego krajobrazu gór od pagórkowatych wzniesień poprzez skalne wierzchołki do wysokich alpejskich szczytów, źródeł termalnych i gorących basenów. Czekają Was wędrówki najpopularniejszymi szlakami, przejażdżki kolejkami górskimi, wizyta w jedynym prywatnym w Europie Muzeum Porsche i wiele innych atrakcji.

wiek 12-18 lat

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (wliczone w cenę końcową)
dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Pomocowy (wliczone w cenę końcową)
95 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Od 2,485.00 

Opis

Dzień 1: w godzinach porannych wyjazd z Polski, przejazd przez Czechy na Słowację, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: śniadanie, przejazd do Wiednia, spacer po najstarszej części miasta – zobaczymy zabytki Ringu, Parlament i Hofburg, Katedrę św. Szczepana oraz Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Naturalnej (z zewnątrz). Przejazd do Karyntii – wiecznie słonecznej krainy Austrii. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3:  śniadanie, wycieczka piesza na najwyższy szczyt okolicy, czyli Gerlitzen (1909 m n.p.m.), skąd rozpościera się niesamowity widok na Karyntię, Alpy włoskie i słoweńskie. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja, a wieczorem gry i zabawy sportowe (siatkówka plażowa, badminton, tenis stołowy), nocleg.

Dzień 4: śniadanie, zjedziemy kolejką górską nad jezioro Ossiacher i podejdziemy pod zamek Landskron. Tutaj największą atrakcją oprócz średniowiecznej budowli jest jedyny w Austrii pokaz tresury wielkich drapieżnych ptaków. Siedząc na AdlerArenie zobaczymy w swoim żywiole orły, sokoły i myszołowy. Później zwiedzimy jeszcze jedyny w Alpach rezerwat makaków, czyli śnieżnych małp pochodzących z Japonii. Powrót do ośrodka kolejką górską, obiadokolacja, a po niej dyskoteka i zabawa w stylu karaoke, nocleg.

Dzień 5: śniadanie, zjazd do autokaru kolejką górską Gerlitzen, wyjazd do doliny Molltaller, gdzie kolejką górską Erlebnis 3000 wjedziemy na wysokość 2800 m n.p.m. Spacer po lodowcu Molltaler Gletscher i zjazd na dół. Na koniec dnia wjedziemy jeszcze trzecią kolejką górską – tym razem najbardziej stromą linowo-terenową kolejką Europy – Reisseck, gdzie maksymalny kąt nachylenia wynosi 82%.Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: śniadanie, następnie przejedziemy autokarem przez jedną z najbardziej malowniczych górskich dróg Karyntii – pokonamy drogę Villacher, na końcu której będzie czekał na nas spacer na szczyt Dobratsch (2166 m n.p.m.). Tutaj rozpościera się niesamowity widok na Alpy austriackie, słoweńskie i włoskie, a w dole 1500 metrów poniżej widać autostradę prowadzącą do słonecznej Italii. Po południu powrót do ośrodka kolejką górską Gerlitzen, obiadokolacja, a następne dyskoteka i karaoke, nocleg.

Dzień 7: śniadanie, zjazd do autokaru kolejką górską Gerlitzen, przejazd do alpejskiej doliny Malta, gdzie znajduję się najwyższa zapora wodna Austrii, na którą my….wjedziemy autokarem. Na miejscu odbędziemy spacer po koronie, staniemy na szklanej platformie widokowej i dotrzemy do jednego z dwóch schronisk położonych nad zbiornikiem. Następnie przejedziemy do miejscowości Gmund – tutaj zwiedzimy zabytkowe uliczki starówki i prywatne muzeum Porsche – pierwsze i najstarsze w Europie. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: śniadanie, wypoczynek na kąpielisku nad jeziorem miejskim Ossiacher, gdzie temperatura wody dochodzi latem do 26 oC,  plażowanie, gry i zabawy sportowe, po południu obiad oraz zajęcia rekreacyjno – sportowe na terenie ośrodka, a wieczorem ognisko w alpejskiej scenerii, nocleg.

Dzień 9: śniadanie, następnie wyjazd do Słowenii, do Kranjskiej Gory, czyli górskiej stolicy tego kraju. Po krótkim zwiedzaniu miasta przejedziemy pod największą atrakcję sportową Słowenii – kompleks skoczni narciarskich Planica i jedną z największych mamucich skoczni narciarskich świata – Letalnica. Po południu wrócimy do Austrii, gdzie w Villach zobaczymy kolejną znaną z Pucharu Świata skocznię narciarską – Villacher Alpenarena. Powrót do ośrodka , obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10: śniadanie, zjazd kolejką górską Gerlitzen nad jezioro Ossiacher, gdzie odbędziemy rejs statkiem, dotrzemy do Ossiach – zobaczymy klasztor, w którym znajduje się domniemany grób polskiego króla. Po zwiedzeniu klasztoru druga część rejsu po jeziorze. Po południu powrót do ośrodka, obiadokolacja, wieczorna dyskoteka, nocleg.

Dzień 11: po śniadaniu wykwaterowanie z ośrodka, przejazd do miejscowości Keutschach am See, której największą atrakcją jest punkt widokowy Pyramidenkogel – wjedziemy na wieżę, z której rozpościera się niesamowity widok na otaczające Alpy. Później przejedziemy do Klagenfurtu, na krótki spacer po Starówce, następnie ruszymy w dalszą drogę w kierunku Polski. Wieczorem obiadokolacja i nocleg tranzytowy na terenie Czech lub Słowacji.

Dzień 12: śniadanie, powrót do Polski, zakończenie obozu.

 

* Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

* Od 01.01.2021 zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22 grudnia 2020 r. w sprawie nowo utworzonego Turystycznego Funduszu Pomocowego i wysokości jego  składki – dodatkowa  opłata 10 zł na TFP.

 

zakwaterowanie

SportHotel ALPINUM w Treffen (lub inny o podobnym standardzie), położony na wysokości 1500 m n.p.m (wjazd i zjazd do hotelu gondolą), pokoje 4,5,6-osobowe z łazienkami i TV. Na terenie obiektu: restauracja, świetlica, sala kominkowa, mini kino, bilard, dart, stół do tenisa, miejsce na ognisko.  Podczas noclegów tranzytowych hotele lub hostele.

 

wyżywienie

2 posiłki dziennie + prowiant podczas pobytu (śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja). Pierwsze świadczenie – obiadokolacja, ostatnie – śniadanie. Wyżywienie w pozostałe dni – patrz program.

 

transport

Autokar turystyczny,(klimatyzacja, WC, barek, video/DVD). Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus.

 

świadczenia w cenie

11  noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców.

 

wydatki programowe obligatoryjne

Wstępy (m.in. kolejki górskie (5x), muzeum Porsche, kąpielisko nad jeziorem Ossiacher, wieża widokowa Pyramidenkogel, rejs statkiem po jeziorze Ossiacher) – około 95 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

 

uwagi

Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro).

 

Organizator: B.P. Krystad