Chorwacja Skarby Chorwacji

1,985.00 

Cesarstwo Rzymskie i jego potęga fascynują nie tylko znawców historii. Właśnie w Chorwacji odnajdziemy wiele doskonale zachowanych zabytków z okresu cesarstwa i poczujemy zapomnianą potęgę jego doskonałości. Zauroczy nas starówka Trogiru, wspaniały Dubrownik, a także pałac Dioklecjana w Splicie. Chorwacja urzeka krajobrazami, krystalicznie czystym morzem w malachitowym odcieniu, przyciąga łagodnym, śródziemnomorskim klimatem. Jej wybrzeża należą do najpiękniejszych w Europie.

wiek 12-18 lat

Kategorie: ,

Dostępne terminy

Miejsce wsiadania

dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
+85 euro (nie wliczone w cenę końcową)

Opis

PROGRAM

Dzień 1: wyjazd z Polski. Przejazd do Czech lub Słowacji, nocleg,

Dzień 2: śniadanie, pobyt na basenach, kąpiel, plażowanie. Obiadokolacja. Nocny przejazd do Chorwacji,

Dzień 3: przyjazd do Chorwacji, śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie Trogiru spacer po mieście, najciekawsze zabytki to wenecka Katedra św. Lovro, renesansowa kaplica św. Iwana, Ratusz. Przejazd do Splitu, zwiedzanie z przewodnikiem: deptak Riva, Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, Pałac Dioklecjana ruiny antycznej budowli Rzymskiego Cesarza Dioklecjana wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Kastel Stafilic. Zaokrętowanie na prom, rejs na wyspę Hvar. Zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 19.00, obiadokolacja, nocleg,

Dzień 4 – 9: wypoczynek i realizacja programu:

wypoczynek nad morzem plażowanie, kąpiele,

program animacyjny, zajęcia rekreacyjne, spacery po urokliwych, pełnych atrakcji miasteczkach dalmatyńskiego wybrzeża,

wycieczka autokarowa po wyspie Hvar: najstarsza miejscowość Stari Grad – kościółki z różnych epok, klasztor Dominikanów z basztami i dzwonnicą, pałac Hektorovicia: najważniejszy zabytek w mieście to ufortyfikowana rezydencja poety Petara Hektorovica. Służyła za mieszkanie, ale nadawała się tez do celów obronnych; Starogradskie pole (gaje oliwne, pola winogronowe i lawendowe) z okresu starożytnej Grecji wpisane na listę UNESCO, Hvar – mury miejskie, Arsenał a w nim najstarszy publiczny teatr w Europie, klasztor Franciszkanów, katedra; Vrboska – „mała Wenecja” – Muzeum Rybołówstwa, kościół a raczej twierdza św. Marii,

rejs statkiem wycieczkowym na wyspę Brać, zwiedzanie miejscowości Bol – najstarsza osada na wyspie z licznymi archeologicznymi odkryciami i pomnikami m.in. nagrobne stele i reliefy, starochrześcijańskie sarkofagi, przedromański kościół św. Ivana i Tudora z XI wieku, Biskupska rezydencja z XII wieku, fortyfikowana gotycka letnia rezydencja, renesansowy barokowy pałac z wartościową galerią współczesnej chorwackiej sztuki. Najpiękniejsza plaża Adriatyku – Zlatni Rat, której cypel nieustannie zmienia swój kształt na skutek działania wiatru i fal morskich,

Dzień 10: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Plitwic. Zwiedzanie Parku Narodowego Jezior Plitwickich wpisanego na listę UNESCO. Kompleks składa się z 16 jezior położonych na różnych poziomach, połączonych wodospadami. Lunch w formie suchego prowiantu, nocny przejazd do Czech lub Słowacji,

Dzień 11: śniadanie, całodzienny pobyt na basenach. Obiadokolacja, nocleg,

Dzień 12: śniadanie, przejazd do Polski. Zakończenie obozu.

* Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (szczegóły str. 4).

zakwaterowanie

Hotel ARKADA**+ w Stari Grad (lub inny o podobnym standardzie) w trakcie pobytu, pokoje 3-osobowe z łazienkami i TV. Hotel otoczony sosnowym lasem, śródziemnomorskimi roślinami i drzewkami oliwnymi. Położony 20 m od morza. Na terenie obiektu: basen z wodą morską, restauracja, salon wypoczynkowy. Podczas noclegów tranzytowych hotele lub hostele.

wyżywienie

3 posiłki dziennie podczas pobytu w Chorwacji. Pierwsze świadczenie obiadokolacja, ostatnie śniadanie. Wyżywienie w pozostałe dni patrz program.

transport

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC, barek, DVD). Na trasach antenowych pociąg lub mikrobus. Wyjazdy wg trasy ZAGRANICA (szczegóły str. 4)

świadczenia w cenie

9 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, realizacja programu, transport, opieka wychowawców.

wydatki programowe obligatoryjne

Wstępy, przewodnicy, wjazdy do miast, parkingi, opłaty klimatyczne – 85 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników obozu.

uwagi

Uczestnicy obozu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty, legitymację szkolną z numerem PESEL, strój kąpielowy, krem do opalania z filtrem, obuwie i strój sportowy, nakrycie głowy. Nieobowiązkowe kieszonkowe, każdy uczestnik zabiera wg własnego uznania (nasza sugestia to min. 50 euro). W dniu przyjazdu do hotelu pobierana będzie kaucja zwrotna w wysokości 15 euro za ewentualne zniszczenia.

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY 3W1

  • brak dopłat kursowych

  • brak dopłat paliwowych

  • brak kosztów rezygnacji

PRZY REZERWACJI OBOZU POTWIERDZONEJ WPŁATĄ DO 28.02.2018 USŁUGA 3W1 GRATIS!!!!!